Головне для денного сну – його правильна організація. У деяких випадках такий сон може нашкодити, а не принести користь.

Лікар-терапевт вищої кваліфікаційної категорії Олена Каравашкина розповіла на сторінках преси про те, що здоровий денний сон повинен асоціюватися з синтезом гормону мелатоніну, що регулює фази сну та активності. Вдень найбільша концентрація мелатоніну в крові спостерігається в період з 13 до 15 годин, який є оптимальним для денного сну. Денний сон поза цим періодом може шкодити самопочуттю, він сприяє стану “розбитості”, позбавляє нормальної працездатності, погано позначається на здатності концентруватися.

За словами Олени Каравашкіної, ідеальний денний сон не повинен тривати довше 30 хвилин. В цьому разі він сприяє виробленню серотоніну – «гормону радості», який дасть людині почуття бадьорості і легкості, поліпшить настрій і допоможе провести активно залишок дня, встигнувши багато зробити. Під час нетривалого денного сну в крові зменшується вміст стрес-гормонів, що впливають на ризик порушень в серцево-судинній системі. Особливо корисний півгодинний денний сон людям з гіпертонічною хворобою і порушенням ритму серця, а також перенесли інфаркт або інсульт.

Читайте також:  Деякі люди легко прокидаються навіть без будильника. З чим це пов'язано?

Проте сон більше 30 хвилин замість користі може принести стан занепаду сил, спровокувати поганий настрій, додала лікар. Крім того, тривалий денний сон може бути шкідливий для літніх людей. Дослідження показали, що такий сон у них в 3 рази збільшує ризик розвитку деменції.

До того ж Олена Каравашкіна порадила не спати вдень людям, яким добре відома проблема безсоння. Крім того, денний сон може піти на шкоду діабетикам – в післяобідній час особливо високий ризик гіперглікемії.