Лікар рекомендувала всім віком до 40 років почати документувати статистику свого здоров’я.

Хоча перевірка здоров’я для людей віком від 40 до 74 років, визначає, хто схильний до більш високого ризику серцево-судинних захворювань, діабету та інсульту, існують й інші перевірки, які необхідно пройти до цього віку, пише Express.

Рак шкіри

Рак шкіри в даний час є найбільш поширеним типом раку, причому кількість випадків продовжує зростати.

Оскільки у наші дні все більше людей виїжджають за кордон у молодому віці, дуже важливо стежити за змінами шкіри.

«Рання діагностика має ключове значення. Вам слід шукати будь-які ділянки, які змінили колір чи текстуру, та уважно стежити за будь-якими змінами родимок», – пояснює доктор Сані Ютла (Dr Sunny Jutla).

Читайте також:  Кардіолог назвав симптоми гіпертонії

Будь-хто, хто став свідком змін шкіри, повинен «якнайшвидше відвідати лікаря», щоб при необхідності можна було взяти біопсію.

Рівень заліза та анемія

Лікар також рекомендував молодим людям здати аналіз крові на залізо, який може виявити залізодефіцитну анемію. Без корекції стан може призвести до втоми, задишки та блідості шкіри, а також до ускладнень.

«У вас може розвинутися анемія, якщо ви не їсте достатньо продуктів, багатих на залізо, або якщо ви регулярно приймаєте стероїди або НПЗП, такі як ібупрофен».

Рівень холестерину

Під час забору крові також бажано перевірити рівень холестерину.

Певні фактори способу життя можуть збільшити ризик високого рівня холестерину, наприклад, вживання великої кількості жирної їжі та куріння.

Читайте також:  6 продуктів, які зроблять вас ще голоднішими

«Понад дві з п’яти осіб мають високий рівень холестерину, що збільшує ризик серцевих захворювань та інсульту», – каже лікар Захарова.

Людям, які виявили, що у них підвищений рівень холестерину, слід скоротити вживання алкоголю, кинути палити та займатися фізичними вправами не менше 150 хвилин на тиждень.

Вітаміни та мінерали

Лікар також запропонував здати аналіз крові на харчування, щоб перевірити, чи забезпечує ваш раціон усіма необхідними вітамінами та мінералами.

«Не завжди легко харчуватися здоровою їжею, якщо у вас напружений графік чи ви намагаєтеся вкластися в обмежений бюджет. Існують також певні уподобання в їжі, які можуть збільшити ризик дефіциту вітаміну: наприклад, веганство може збільшити ваші шанси на розвиток дефіциту вітаміну B12 або вітаміну D».

Читайте також:  Відмова від алкоголю та жирного допомагає літнім людям зберегти підшлункову залозу

Перевірка артеріального тиску

Перевірка артеріального тиску не завадить. Величезна кількість людей страждають на невиявлений високий артеріальний тиск».

П’ять перевірок здоров’я:

  • Рак шкіри
  • Аналіз крові на залізо
  • Холестерин
  • Аналіз крові на харчування
  • Артеріальний тиск.