Високий кров’яний тиск (гіпертонія) є одним із найважливіших факторів ризику серцево-судинних захворювань. Якщо ваш кров’яний тиск занадто високий, це може пошкодити ваші кровоносні судини і викликати ряд потенційно небезпечних станів. Те, як ви спите, може мати великий вплив на ваш артеріальний тиск.

У сні апное сну змушує мозок перекачувати більше крові у ключові області, такі як мозок та серце, передає Express.

Раптове падіння рівня кисню в крові, що виникає під час апное уві сні, підвищує кров’яний тиск та навантажує серцево-судинну систему. Наявність обструктивного апное уві сні збільшує ризик ускладнень гіпертонії.

“Апное уві сні – це розлад сну, який викликає численні зупинки дихання під час сну”, – йдеться в повідомленні Sleep Foundation. «Існує два типи апное уві сні: обструктивне апное уві сні (СОАС) та центральне апное уві сні (ЦСА). СОАС характеризується епізодами колапсу дихальних шляхів, який блокує потік повітря у легені та часто викликає хропіння та ядуху під час сну. При ЦСА збої дихання відбуваються через відсутність зв’язку між мозком і м’язами, що у диханні».

Більшість дорослих залишаються у ліжку, не замислюючись про те, де вони знаходяться. Це така рутинна звичка, що багато хто так чи інакше не враховує вплив сну на здоров’я. Але дослідники сну та лікарі кажуть, що наше становище уві сні важливе.

«Сон на животі, спині або боці може вплинути на хропіння, апное уві сні, біль у шиї та спині та інші захворювання».

Сон на лівому боці є найкращим становищем для сну при гіпертонії, тому що воно знижує кров’яний тиск на кровоносні судини, які повертають кров до серця.