Якщо дітям манна і рисова каша корисні, то для дорослих це аж ніяк не найкращий вибір. На тему відповідних каш в харчуванні людей різних поколінь поміркував доктор медичних наук Михайло Гінзбург.

В інтерв’ю радіо Sputnik лікар розповів, що “вибір ідеальної каші для кожної конкретної людини залежить насамперед від його віку”. Наприклад, зауважив він, дітям приносять багато користі страви з манки, рису.

Спеціаліст назвав їх корисними через здатність підвищувати дітям інтенсивність мозкової діяльності.

“Манка швидше підвищує рівень цукру в крові. Для дітей це добре працює. У них від рису і манки краще працюють мізки. Вчаться вони краще”, – сказав експерт.

Дорослим людям, за словами Гінзбурга, навпаки, потрібно уникати вираженого підвищення рівня цукру в крові, з яким асоціюється підвищений ризик різних порушень.

“Людям старшого віку слід звернути увагу на вівсянку. Її крохмаль більш важкодоступний, відповідно, вуглеводи повільніше надходять в кров. Цукор після вівсянки підскакує не так різко, як після манки. Ще там більше харчових волокон і пребіотичної дії, що поліпшує нашу мікрофлору”, – пояснив Гінзбург.