ГоловнаНовини Здоров'яУкраїнці стали жертвами швидкого схуднення

Українці стали жертвами швидкого схуднення

ВагаСьогодні в Україні на ожиріння страждає кожна четверта жінка і кожен шостий чоловік. Навесні традиційно зростає кількість «жертв» швидкого схуднення. Про це розповіла головний лікар «Медичного центру Здоров’я» Олександр Золотарьов (м. Харків).

Наслідки спроб швидкого позбавлення від зайвої ваги ще небезпечніші, ніж саме ожиріння, зазначив фахівець. Результатом незбалансованих навантажень в спортзалі можуть стати розтягнення зв’язок, нестабільність хребта, грижі міжхребцевих дисків, загострення радикуліту. А сувора дієта і різка зміна режиму харчування можуть призвести до гастриту і виразки шлунка.

Безумовно, ожиріння згубно впливає на організм, але спроби різкого схуднення можуть спровокувати травми, хвороби внутрішніх органів і гормональні відхилення. Щоб привести вагу в норму без шкоди для здоров’я, потрібно систематично стежити за харчуванням і рівнем фізичних навантажень, вести здоровий спосіб життя. Спонтанні і одноразові навантаження – стрес для організму, резюмував О.Золотарьов.