Часник, оксолінова мазь, вологе прибирання в квартирі: всі ці засоби можуть грати роль блокаторів вірусів. Про те, як за допомогою доступних засобів захистити себе від вірусних інфекцій, розповів лікар-оториноларинголог вищої категорії Володимир Зайцев.

Днями стало відомо про те, що в Японії розробили мініатюрні прилади, які дезінфікують повітря навколо людини, тим самим не дозволяючи проникати вірусам в організм. За словами Володимира Зайцева, до подібних пристроїв слід ставитися з обережністю, адже їх дія на людину не перевірена в довгостроковій перспективі.

У бесіді з виданням «Аргументи і факти» лікар зазначив, що в якості блокаторів вірусів можна використовувати і більш доступні засоби. Один з таких – часник.

Читайте також:  Експерт розповів чому холодильник може бути бруднішим за сидіння унітазу

Якщо очистити кілька зубчиків часнику, покласти їх у коробочку і повісити на шию, то вийде своєрідний амулет, який дійсно здатний очищати повітря навколо власника. У часнику містяться флавоноїди – природні сполуки зі здатністю знезаражувати, зупиняти запалення, підвищувати імунітет.

Інший доступний блокатор вірусів – оксолінова мазь. Лікар пояснив, що змазування «оксолінкою» носових проходів не дає вірусам прикріпитися.

“Оксолінова перешкода – досить ефективний противірусний засіб, проте її необхідно постійно оновлювати, щоб вона працювала. У багатолюдних місцях краще застосувати подвійний захист: намазати ніс противірусною маззю і надіти на обличчя маску”, – зазначив фахівець.

Читайте також:  Відмова від алкоголю та жирного допомагає літнім людям зберегти підшлункову залозу

До елементарних методів, що дозволяють очищати повітря від вірусів, відносяться щоденне прибирання приміщень і провітрювання, додав Зайцев. Для підвищення імунітету в епідсезон спеціаліст порекомендував добре висипатися, гуляти в будь-яку погоду, а також вживати в їжу більше здорових продуктів.

Джерело: МедікФорум