Як правило, у кожного продукту харчування є своя користь і свої «побічні ефекти», але є такі, які в принципі не несуть нічого хорошого. Дієтолог розповідає від чого слід відмовитися, якщо ви дотримуєтеся принципів правильного харчування, сидите на дієті або просто хочете стежити за здоров’ям.

Картопля фрі і чіпси

В цілому, картопля корисна. Однак цього не можна сказати про картоплю фрі і картопляних чіпсах. У них багато калорій, і їх легко з’їсти надмірну кількість.

Ці продукти можуть містити багато акриламідів, канцерогенних речовин, які утворюються, коли картопля обсмажується.

Солодкі пластівці для сніданку

Пластівці для сніданку – це оброблені злаки – пшениця, овес, рис і кукурудза. Вони особливо популярні серед дітей, їх часто їдять з молоком. Основним недоліком більшості сухих сніданків є високий вміст цукру. Деякі настільки солодкі, що їх можна порівняти з цукерками.

Солодкі напої

Доданий цукор – один з найгірших компонентів в харчуванні сучасної людини. Однак деякі джерела цукру гірше за інших, а солодкі напої особливо шкідливі.

При споживанні у великих кількостях цукор може стимулювати резистентність до інсуліну і тісно пов’язаний з неалкогольною жировою хворобою печінки. Це також пов’язано з різними серйозними захворюваннями, включаючи діабет 2 типу і серцеві захворювання. Оброблене м’ясо (колабаси, сосиски і т. п.).

Якщо натуральне м’ясо може бути здоровим і поживним, то ж саме не можна сказати про переробленому.

Дослідження показують, що люди, які їдять оброблене м’ясо, мають більш високий ризик багатьох серйозних захворювань, включаючи рак товстої кишки, діабет 2 типу і хвороби серця.

Джерело: МедікФорум