Постковідний синдром може проявлятися у людей, які перехворіли коронавірусом по-різному. Триває цей стан від одного місяця до півроку. Симптоматика залежить від безлічі факторів. Зокрема, від того, які хвороби спостерігалися у людини до зараження.

За словами гастроентеролога і терапевта Микити Харлова, коронавірус сприяє загостренню хронічних захворювань. У тому числі, холециститів і панкреатитів. Крім того, COVID-19 призводив до виникнення симптому роздратованого кишечника і посилення запорів у пацієнтів. Також значно гостріше після коронавірусу проявляються астма і бронхіт, повідомляє “Профіль“.

Вірус впливає і на нервову систему. У людини протягом тривалого періоду може спостерігатися стан, схожий на депресивний. Є ризик того, що почнеться реактивна депресія того чи іншого ступеня тяжкості.

Читайте також:  Деякі корисні продукти можуть бути небезпечними при густій крові

Серед тих, хто особливо схильний до ризику прояву постковідного синдрому, пацієнти старше 65 років, а також ті, у кого є ряд захворювань. Серед них хвороби кровообігу, цукровий діабет, гематологічні, хронічні бронхолегеневі, онкологічні, аутоімунні захворювання.