Людський мозок може постійно трансформуватися. В кращу або гіршу сторону – часто залежить від того, який ведеться спосіб життя. Нове дослідження показало, що велику роль у здоров’ї мозку відіграє фізична активність. При цьому вчені з’ясували, що саме може найкраще впливати на цей найважливіший орган.

За основу фахівці взяли білу речовину, яка з’єднує і підтримує клітини мозку. Його оновлення потенційно покращує здатність думати і запам’ятовувати з віком. За словами вчених, біла речовина здатна реконструювати себе, коли людина починає бути більш активною. При цьому у людей з малорухливим способом життя з віком воно має тенденцію стоншуватися, що може привести до зниження когнітивних здібностей.

Згідно з дослідженням, опублікованим в NeuroImage, ходьба найкраще впливає на здоров’я білої речовини, а, отже, і всього мозку. Експерти радять взяти за звичку щоденні прогулянки. Була також перевірена ефективність танців і вправ на розтяжку при поліпшенні здоров’я мозку.

В якості випробовуваних нейробіологи взяли майже 250 жінок і чоловіків старше 60 років, які були в цілому здорові, але вели сидячий спосіб життя. Їх розділили на групи, де одні почали інтенсивно ходити три рази на тиждень близько 40 хвилин, інші з такою ж періодичністю приступали до розтяжки, а треті займалися танцями. Через шість місяців вони повернулися в лабораторію, де були зафіксовані їх результати.

У кращій формі виявилися ті, хто займалися ходьбою і танцями. Знімки мозку показали, що біла речовина оновилося, нервові волокна в певних частинах мозку стали більшими, а будь-які пошкодження тканин зменшилися. При цьому з тестами на пам’ять учасники з групи ходьби впоралися успішніше. Відзначається також, що у тих, хто протягом півроку не займався подібною фізичною активністю, спостерігалося погіршення здоров’я білої речовини і падіння когнітивних показників.