Головний біль – неприємне явище, яке може перешкодити нормальному функціонуванню людини протягом дня і зіпсувати всі плани. Крім того, вона може свідчити про серйозні порушення в організмі.

Іноді голова починає боліти відразу після пробудження. Про неочевидну причину такого явища розповів стоматолог Олексій Антипенко.

У бесіді з телеканалом “Звезда” фахівець пояснив, що регулярний ранковий головний біль може бути ознакою бруксизму. Це захворювання пов’язане з гіперфункцією жувальних м’язів ночами. Такий головний біль наростає під час сну і триває, коли людина прокинулася.

Подібне може відбуватися через порушення балансу діяльності центральної і периферичної систем, а також хронічного стресу, через якого починається постійна нервове навантаження, що не припиняється навіть вночі.

Читайте також:  Медики попередили про небезпеку надмірного вживання сидру

При цьому симптоми такого перевантаження можна помітити і в денний час, коли людина сильно стискає зуби під час роботи і складних стресових ситуацій.

Ще однією ознакою бруксизму є хворобливість жувальних м’язів, скрегіт зубами під час сну, порушення сну, чутливість зубів при прийомі холодної або гарячої їжі, тріщини і відколи в зубах, їх стертість по вертикалі. Найчастіше подібні дефекти зустрічаються на передніх зубах

Щоб позбутися від бруксизму, потрібно зняти гіпертонус м’язів, пояснив Антипенко. Для цього застосовують уколи ботокса, за допомогою яких м’язи фіксуються в розслабленому стані і перестають занадто сильно скорочуватися. Також у вирішенні проблеми ефективна спеціальна каппа. Однак точні методи лікування хвороби може призначити тільки лікар.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News