Вчені часто стверджують, що солодощі негативно впливають на здоров’я. Однак деякі з них можуть виявитися корисними, якщо вживати їх в помірній кількості.

Наприклад, один з найпопулярніших солодощів містить необхідні організму жири і антиоксиданти, що сприяє поліпшенню здоров’я і самопочуття.

Йдеться про темний шоколад, пише портал Eat This, Not That! Такий шоколад містить менше калорій, ніж інші види цього десерту, тому він може допомогти в зниженні ваги завдяки корисній речовині флаванолу.

Тому заміна інших солодощів на темний шоколад допоможе позбутися від пари зайвих кілограмів.

Крім того, темний шоколад сприяє зменшенню рівня стресу. Згідно з дослідженням, вживання 40 грамів цієї солодощі щодня протягом приблизно двох тижнів може допомогти розслабитися за рахунок зниження рівня гормону кортизолу.

Читайте також:  3 добавки для здоров'я серця, і одна, якої слід уникати

Також темний шоколад зменшує ризик ішемічної хвороби серця, інсульту і діабету. Для отримання позитивних результатів слід з’їдати приблизно одну порцію шоколаду в тиждень, але не більше. Користь для серця пов’язана з великою кількістю флаванолів в шоколаді, а також з антиоксидантним і протизапальним ефектами продукту.

Крім цього, темний шоколад допомагає поліпшити травлення. Це можливо завдяки поліфенолам в складі солодощі. Вони стимулюють ріст протизапальних бактерій у кишечнику і можуть діяти як пребіотики.

Ще одна перевага темного шоколаду – його ефективність в боротьбі із запаленнями, які можуть бути пов’язані з серцевими захворюваннями, раком і діабетом. Також хронічне запалення впливає на гормони, що регулюють обмін речовин.

Читайте також:  Відсутність сарказму - ознака деменції

Помірне вживання темного шоколаду може допомогти запобігти пошкодженню клітин, що утворилося через запалення, і відновити їх.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News