За словами лікаря-дієтолога, Маріят Мухіної, виноград можна сміливо назвати найнебезпечнішою ягодою для людей після 60 років.

Лікарка розповіла в інтерв’ю, що пристрасть до винограду може негативно позначитися на роботі літнього організму. Говорячи про те, що виноград провокує проблеми зі здоров’ям у людей після 60 років, вона зазначила: цьому рослинному продукту властивий високий глікемічний індекс, тобто після його вживання може одразу сильно підвищитися рівень цукру в крові.

«Діабетикам ця ягода протипоказана і вважається навіть небезпечною. Багато людей похилого віку страждають від інсулінорезистентності або цукрового діабету, тому їм краще не вживати виноград», – поділилася лікар-дієтолог Мухіна.

Читайте також:  Названо головні складності схуднення після 30 років

Медик додала, що при чутливості організму до компонентів винограду його поїдання може призвести до загострення гастриту, виразкових уражень ШКТ. Зокрема, після його вживання починає інтенсивніше виділятися шлунковий сік.

Якщо є ниркова недостатність, їсти виноград теж не можна. Це протипоказання пов’язане з високим вмістом калію в його ягодах.

«Продукти, багаті на цей елемент, при нирковій недостатності вживати не можна», – наголосила експерт.