Дієтолог поділився однією звичкою харчування, яка може бути ключем до збалансованого рівня цукру на крові протягом дня.

Ускладнення діабету виникають через поганий виробіток інсуліну, що підвищує ризик небезпечно високого рівня цукру в крові.

На щастя, ви можете протистояти загрозі, яку становить високий рівень глюкози в крові, за допомогою іншого засобу: правильне харчування.

Ви, напевно, чули стару приказку про те, що сніданок – найважливіший прийом їжі за день. Це особливо актуально для контролю рівня цукру в крові. Фактично, на думку експерта, початок дня з добре збалансованої їжі – це одна з найбільших знарядь, які ви можете додати до свого арсеналу захисту від високого рівня цукру в крові.

«Було доведено, що сніданок регулює метаболізм цукру в крові та може призвести до покращення резистентності до інсуліну та кращого контролю рівня цукру в крові. Перепустка сніданку може призвести до нестабільного рівня цукру в крові протягом дня, а також до надмірного голоду, який може завадити вибору продуктів харчування та призвести до надмірного споживання простих вуглеводів, що може призвести до різкого підвищення рівня цукру в крові», – каже лікар. дієтолог Василина Пономарьова.

Читайте також:  Лікар порадила не їсти деякі продукти при застуді

Не вірте експертам на слово: дослідження також підтверджують важливість сніданку стабільного рівня цукру в крові. У невеликому дослідженні взяли участь дев’ять здорових чоловіків, які або їли перший прийом їжі на день або пропускали його.

Потім дослідницька група часто вимірювала рівень цукру в крові і виявила, що рівень глюкози в крові після обіду був вищим у групи, яка пропустила сніданок.

Які продукти на сніданок найкраще підходять для контролю за рівнем цукру в крові?

Дієтолог поділилася найкращими сніданками, які допомагають нормалізувати рівень цукру в крові.

1. Продукти з високим вмістом клітковини

Лікар пояснив, що клітковина не перетравлюється організмом і, отже, не підвищує рівень цукру в крові, що допомагає запобігти різким стрибкам і збоям. Тому лікар-дієтолог рекомендував вибирати цільнозернові продукти, такі як овес, цільнозерновий хліб, пластівці з висівками, фрукти, овочі та горіхи.

Читайте також:  Дієтолог назвала 3 овочі, які сприяють ожирінню в середньому віці

2. Продукти, багаті на білки

Білок може допомогти стабілізувати рівень цукру в крові, зменшуючи вплив вуглеводів на рівень глюкози.

Тому основні продукти для сніданку, такі як яйця, грецький йогурт і сир, стануть відмінним варіантом.

3. Корисні жири

Включення в сніданок корисних жирів, таких як авокадо, горіхи та насіння, може допомогти контролювати цукор у крові.

4. Фрукти з низьким глікемічним індексом

Глікемічний індекс визначає швидкість, з якою вуглеводи підвищують рівень глюкози у крові.

“Фрукти, такі як ягоди, яблука, груші та цитрусові, з нижчим глікемічним індексом повільніше виділяють цукор у кровотік”.

Це може допомогти поступово підвищити рівень цукру в крові, а не різко підвищувати його. Поєднання трьох макронутрієнтів: вуглеводів, білків та жирів з клітковиною також може бути чудовим способом профілактики діабету.

Читайте також:  Вчені заявили, що ходьба сходами може зберегти серце

Насамкінець, найкращий спосіб правильно почати контролювати рівень цукру в крові — почати ранок зі збалансованого сніданку.