Занадто багато часу, проведеного в туалеті, може завдати шкоди здоров’ю людини, нагадують лікарі.

Не слід проводити занадто багато часу в туалеті, сидіння на унітазі не повинно займати довше декількох хвилин. Нехтування цим правилом загрожує розвитком гемороїдальних вузлів в кишечнику – про це попереджає британський лікар Еллі Кеннон.

“Є певна кількість часу, який ви не повинні перевищувати. Не сидіть на унітазі більше 10 хвилин”, – рекомендує медик.

Еллі Кеннон констатує, що занадто довге сидіння в туалеті створює надлишковий тиск в ректальній області, сприяє надмірній напрузі стінок кишечника. Наслідком цього може стати утворення гемороїдальних вузлів, що формуються внаслідок розширення вен в судинних сплетеннях прямої кишки. Подібні освіти можуть перебувати як в кишечнику, так і випадати назовні, при цьому вони впливають не тільки на самопочуття, але і на якість життя людини.

Читайте також:  Нетривалий сон після обіду робить здоров'я міцнішим

Симптоми гемороїдальних вузлів:

  • Сліди яскраво-червоної крові після дефекації.
  • Сверблячка в анусі.
  • Відчуття, що кишечник не спорожняється остаточно, незважаючи на відвідування туалету.
  • Слиз в ректальній зоні.
  • Видимі шишки навколо ануса.
  • Біль.

Найчастіше гемороїдальні вузли проходять самостійно, але якщо їх симптоми тривають довше 7 днів, або їх виникнення повторюється періодично, потрібно обов’язково проконсультуватися з терапевтом.

Профілактика. Для запобігання проблеми геморою лікарем рекомендується вживання великої кількості води і клітковини, регулярні помірні фізичні вправи, скорочення вживаного алкоголю і кофеїну.

Також слід уникати занадто сильного витирання після спорожнення, не терпіти при позивах кишечника до дефекації і не тужитися занадто сильно в туалеті.

Читайте також:  Випадання волосся і не тільки: експерт пояснив небезпеку потрапляння під дощ