У Вас заклало ніс від алергії або застуди? Допомогти зможе іригація носової порожнини. Ось як це працює.

Крок 1: Вирішіть, що Вам потрібно

Для промивання носа Вам необхідний резервуар і сольовий розчин. Ви можете купити вже заповнений резервуар, використовувати спринцівку або спеціальний посуд для промивання носа. Всі вони доступні в аптеках.

Крок 2: Приготуйте сольовий розчин

сольовий розчин

Якщо Ви купили вже заповнений резервуар, цей крок можна пропустити. В іншому випадку Ви можете купити порошок для сольового розчину і слідувати вказівкам на етикетці, щоб його приготувати. Наберіть 1-2 чашки теплої води. Додайте 1/4-1/2 чайних ложки нейодованої солі і щіпку харчової соди, яка пом’якшить вплив солі. Застосування дистильованої, стерильної або кип’яченої і охолодженої води при виготовленні розчину допоможе запобігти інфекції.

Крок 3: Прийміть правильне положення

Якщо Ви використовуєте пляшку, яка стискається, посудину для промивання носа або спринцівку, нахиліться вперед над раковиною під кутом приблизно 45 градусів. Поверніть голову так, щоб одна ніздря була спрямована вниз, до раковини. Не нахиляйте голову назад.

Крок 4: Вливання сольового розчину

Вливання сольового розчин

Помістіть носик резервуара з сольовим розчином всередину свого носа. Наконечник не повинен зайти в ніс далі, ніж ширина пальця. Тримаючи рот відкритим, вичавте з резервуара розчин або нахиліть його, щоб розчин витік у Вашу ніздрю. Не забудьте дихати через рот, а не ніс.

Крок 5: Дозвольте розчину витекти

Промивання носа

Сольовий розчин буде проходити через Ваші носові ходи і витікати через іншу ніздрю і, можливо, через рот. Ви повинні його випльовувати, а не ковтати. Але навіть якщо деяка його кількість потрапить в горло, воно Вам не зашкодить.

Крок 6: Очистіть Ваш ніс і повторіть

Промивання носа

Акуратно висякайтеся, щоб очистити ніс від залишків розчину. Повторіть процедуру з іншою ніздрею. Коли Ви це зробите, вилийте розчин, що залишився і помийте резервуар, який використовували. Дозвольте йому висохнути. Зберігайте його в чистому, сухому місці.

Що робити, якщо розчин пече?

Спробуйте використовувати менше солі в розчині і переконайтеся, що Ви використовуєте теплу – не гарячу і не холодну воду. Нахиляйте голову саме під кутом 45 градусів і не закидайте її назад. Тримайте рот відкритим, щоб Ви могли не дихати через ніс і не вдихати сольовий розчин.

Через який час починається вплив промивання носа?

Ви можете помітити результати після однієї-двох процедур. Користь збільшується з кожним новим сеансом. Одне дослідження показало, що тривала іригація носової порожнини допомагає людям справлятися з симптомами запалення навколоносових пазух і покращує якість їх життя.

Як часто Вам проводити промивання носа?

Застосування сольового розчину один раз в день може допомогти розрідити слиз, зменшити її кількість і очистити бактерії з носових ходів. Це також змиває алергени, які Ви вдихнули. Після того, як пройдуть симптоми, деякі люди вважають, що для запобігання повторного розвитку досить проводити цю процедуру тричі на тиждень.

Чи підходить Вам промивання носа?

Промивання носової порожнини корисно людям з симптомами хронічного і гострого синуситу, носових алергій, застуди і грипу. Воно може допомогти як дорослим, так і дітям. Деякі люди проводять іригацію носа кожен день, щоб запобігти розвитку симптомів. Не слід проводити цю процедуру, якщо у Вас є інфекція вуха або закоркована ніздря, через яку важко дихати.

Як забиваються навколоносові пазухи?

навколоносові пазухи

Ніс має два проходи, через які проходить повітря. В кістках черепа є чотири пари наповнених повітрям порожнин під назвою синуси (придаткові пазухи), які відкриваються в ці проходи. Проходи і синуси простелені слизовою оболонкою. Якщо оболонка запалюється, – наприклад, при алергії або застуді, – вона набрякає і блокує виходи з синусів. Можуть накопичуватися бактерії, що призводить до розвитку інфекції в навколоносових пазухах. Це призводить до ще більшого запалення, набряку та болю.

Чому допомагає промивання носової порожнини?

Слизові оболонки мають волосоподібні структури під назвою війки, які пересувають бактерії та інше сміття в глотку, де вони можуть бути нешкідливо проковтнуті. Коли слизова оболонка набрякає, вії не можуть робити свою роботу. При іригації носа Ви використовуєте сольовий розчин для того, щоб промити носові ходи. Солона вода також відновлює зволоження і полегшує запалення слизових оболонок. Набряк зменшується, що полегшує дихання.

Одне дослідження показало, що люди з постійними проблемами з навколоносових пазух, які проводять промивання носової порожнини, можуть приймати менше ліків. Поговоріть зі своїм лікарем про те, чи підходить Вам іригація носа. І, якщо Ви в даний час вживаєте медикаментозні засоби, не припиняйте прийом, не поговоривши спочатку з лікарем.

Джерело: sethealth