Нове дослідження показало, що рафіновані вуглеводи негативно впливають на когнітивні функції – по суті вони роблять людей дурними.

Група дослідників вивчила взаємозв’язок між споживанням рафінованих вуглеводів та когнітивними здібностями у групі з 95 здорових молодих людей віком від 20 до 30 років. З 95 учасників 48 були жінками та 47 чоловіками.

Було виявлено, що вживання продуктів, виготовлених із рафінованих вуглеводів, негативно впливає на когнітивні функції у представників обох статей. Споживання продуктів, які часто мають високий глікемічний індекс, пов’язане зі зниженими мозковими функціями.

З другої половини 20 століття в західному світі відбулася масова зміна дієти, при цьому різке збільшення споживання рафінованих вуглеводів призвело до численних згубних наслідків для здоров’я. Було розроблено промислові продукти харчування з появою рафінованих продуктів з високим ступенем переробки.

Вуглеводи є необхідним джерелом палива для мозку. Вони розщеплюються на глюкозу, що підтримує загальну когнітивну функцію. Проте чи всі вуглеводи однакові.

Цілісні вуглеводи не піддаються обробці і містять клітковину, яка природно міститься в їжі. З іншого боку, рафіновані вуглеводи вважаються «порожніми» калоріями, оскільки процес переробки позбавляє їх майже всієї клітковини, вітамінів та мінералів.

Приклади рафінованих вуглеводів включають сухі сніданки, макарони, випічку, тісто для піци, солодкі десерти, білий хліб та багато іншого.

Рафіновані вуглеводи також спричиняють депресію

Рафіновані вуглеводи впливають як на когнітивні функції, а й у психічне здоров’я.

Команда вчених ретельно вивчила дані більш ніж 70 000 жінок у постменопаузі.

Серед даних були рівень депресії, тип споживаних вуглеводів та ГІ продуктів, що споживаються учасниками. У дослідженні вони зазначили, що вживання вуглеводів підвищує рівень цукру в крові різною мірою залежно від типу їжі. Чим більш очищений вуглевод, тим вищий його бал за шкалою ГІ, яка варіюється від нуля до 100.

Дослідники виявили, що прогресивно вищі показники харчового шлунково-кишкового тракту, що виникають через споживання доданого цукру та рафінованих зернових, були пов’язані з підвищеним ризиком виникнення нової депресії у жінок у постменопаузі.

Рафіновані продукти, такі як білий хліб, білий рис та газовані напої, викликають гормональну реакцію в організмі, що знижує рівень цукру в крові. Ця реакція може також спричинити або посилити зміни настрою, втому та інші симптоми депресії.

Помірне ожиріння, викликане дієтою з високим вмістом рафінованих вуглеводів, може сприяти розвитку тривожності та депресивної поведінки після стресу.