Здорова дієта – одна з найбільших знарядь, які ви можете додати до свого арсеналу захисту від високого кров’яного тиску.

Високий кров’яний тиск необхідно приборкати, перш ніж він створить небезпечну основу серйозних проблем зі здоров’ям, від серцевих нападів до інсультів.

На щастя, за словами лікаря, ваш перший прийом їжі в день може зробити це із задоволенням.

Плануючи сніданок для зниження високого кров’яного тиску, розгляньте продукти з низьким вмістом натрію, багаті на калій, які сприяють загальному здоров’ю серцево-судинної системи.

1. Каша із фруктами

Вівсянка, що вважається основним продуктом сніданку, пропонує більше ніж просто смачний початок дня. Овес багатий на розчинну клітковину, яка видаляє надлишок холестерину з кровотоку і знижує опір кровоносних судин, що дозволяє контролювати кров’яний тиск.

Лікар рекомендував додавати в ранкову вівсянку нарізані банани чи ягоди, щоб одержати заряд калію.

“Калій допомагає регулювати кров’яний тиск, протидіючи впливу натрію. Це допомагає розслабити стінки кровоносних судин, зменшуючи тиск на них», – пояснює лікар.

Крім того, ягоди багаті на антиоксиданти, які допомагають захистити кровоносні судини від пошкоджень і запалень, сприяючи кращому контролю артеріального тиску.

2. Грецький чи соєвий йогурт

“Ще один популярний варіант сніданку – йогурт, який може збільшити споживання білка та знизити рівень натрію”, – сказав Строков.

Надлишок натрію, що міститься в солі, вважається однією з основних причин високого кров’яного тиску, при цьому експерти закликають обмежити споживання солі менш як шість грамів на день.

Крім того, за словами лікаря, вміст білка в йогурті може допомогти контролювати почуття ситості та вагу, що відіграє роль у контролі артеріального тиску.

Лікар також рекомендував поєднувати йогурт із фруктами, щоб допомогти вам правильно зволожувати організм, оскільки це також може підтримувати здоровий рівень артеріального тиску.

3. Цільнозернові пластівці

Як і овес, цільнозернові крупи також містять клітковину, яка повільно та стійко впливає на рівень цукру в крові, допомагаючи підтримувати стабільний кров’яний тиск.

“Вибирайте цільнозернові крупи з мінімальним додаванням цукру і натрію і шукайте варіанти, що містять не менше трьох грамів клітковини на порцію”.

4. Яйця

Як і йогурт, яйця містять багато білка і дають прекрасну можливість додати більше клітковини до свого раціону, оскільки ви можете поєднувати їх зі шпинатом, помідорами або перцем.

«Просто не забудьте не божеволіти від сільнички, готуючи свій улюблений варіант», — нагадав лікар.

5. Цільнозерновий тост з авокадо

Авокадо багате мінералом калієм, що знижує кров’яний тиск, а також корисними жирами.

«Ці жири можуть допомогти покращити рівень холестерину та зменшити запалення у кровоносних судинах, сприяючи зниженню кров’яного тиску».

6. Цільнозерновий тост з горіховим маслом

Якщо ви віддаєте перевагу тосту, але не особливо любите авокадо, спробуйте горіхову олію.

Ця комбінація може забезпечити ваш день клітковиною, корисними жирами та білками.

«Важливо відзначити, що, хоча ці продукти можуть відігравати роль в управлінні високим кров’яним тиском, вони повинні бути частиною загальної збалансованої дієти та способу життя, що включає регулярну фізичну активність, управління стресом та обмежене вживання алкоголю».

Крім того, важливо скоротити споживання оброблених харчових продуктів, тому вам слід триматися подалі від продуктів швидкого приготування та продуктів, що містять сіль та цукор.