Зберігання зубної щітки у ванній потенційно може піддати її різним гігієнічним проблемам, але рівень ризику може змінюватись в залежності від конкретної обстановки у ванній та ваших звичок.

Для багатьох людей зубна щітка має бути у ванній – саме тут вони чистять зуби, тому корисно мати її під рукою.

Але, за словами лікаря-стоматолога, зберігання зубної щітки у ванній може піддати її впливу «часток фекалій».

Частинки фекалій можуть бути присутніми у ванній кімнаті, у тому числі на таких поверхнях, як ваша зубна щітка. Це може статися, якщо змивати воду в туалеті без закритої кришки, тому що при змиві в повітря можуть потрапити невеликі краплі води, які можуть містити фекальні бактерії та інші мікроорганізми. Щоб звести до мінімуму ризик попадання частинок фекалій на вашу зубну щітку, ви можете слідувати порадам з гігієни, згаданим у попередній відповіді, наприклад, промивати зубну щітку перед використанням, зберігати її у вертикальному положенні, використовувати чохол для зубної щітки та закривати кришку унітазу, коли змивання.

Декілька причин, з яких зберігання зубної щітки у ванній кімнаті може вважатися негігієнічним.

Аерозольні бактерії

Коли ви змиєте воду в унітазі, особливо з відкритою кришкою, крихітні краплі води, що містять бактерії та інші мікроорганізми, можуть перетворитися на аерозоль і осідати на прилеглих поверхнях, включаючи зубну щітку.

Близькість до туалету

Якщо ваша зубна щітка знаходиться поруч із унітазом, вона з більшою ймовірністю вступить у контакт із частинками повітря та бризками води, що може призвести до забруднення.

Вологість

Ванні кімнати, як правило, є вологими приміщеннями, що може сприяти зростанню бактерій та плісняви на зубній щітці.

Загальні ванні кімнати

У загальних ванних кімнатах ймовірність перехресного зараження вища, оскільки там можуть бути кілька людей і торкатися різних поверхонь.

То як захистити зубну щітку від бактерій?

Щоб вирішити ці проблеми та захистити вашу зубну щітку від бактерій, вам слід зробити низку простих речей.

Промийте перед використанням

Завжди ретельно обполіскуйте зубну щітку водопровідною водою перед використанням. Це допоможе видалити будь-які потенційні забруднення.

Зберігати вертикально та окремо

Зберігайте зубну щітку вертикально у підставці для зубних щіток або у чашці, щоб вона висохла на повітрі. Переконайтеся, що вона не стосується інших зубних щіток, щоб запобігти перехресному забрудненню.

Регулярно замінюйте

Зубні щітки слід замінювати кожні три-чотири місяці або раніше, якщо щетинки зношуються.

“Це допомагає гарантувати, що ви використовуєте ефективну та гігієнічну зубну щітку”.

Закрийте кришку унітазу

Якщо можливо, закрийте кришку унітазу перед змивом, щоб мінімізувати поширення частинок у повітрі.

Використовуйте чохол для зубної щітки

“Подумайте про використання чохла для зубної щітки, який забезпечує вентиляцію та захистить зубну щітку від забруднень у ванній кімнаті”.

Регулярне прибирання

Регулярно очищайте тримач або чашку зубної щітки, щоб запобігти накопиченню бактерій та плісняви.

Де слід зберігати зубну щітку?

За словами стоматолога, в ідеалі зберігайте зубну щітку в сухому місці за межами ванної кімнати, наприклад, у спальні або спеціально відведеній шафі для зубних щіток.

«Якщо вам необхідно зберігати його у ванній, тримайте його якнайдалі від туалету і дотримуйтесь порад, згаданих вище, щоб знизити ризик зараження».