Лікар-нутриціолог Ганна Скидоненко назвала продукти, що піднімають настрій. Лідерами в цьому списку виявилися банани і риба.

Першими в рейтингу фахівець виділила фрукти, головним з яких став банан. Вся справа в тому, що в ньому міститься велика кількість триптофану – він передує гормону радості-серотоніну, який є в плоді.

Друге місце дісталося рибі, яку обов’язково потрібно включати в раціон, оскільки вона є джерелом омега-3 жирних кислот. Як стверджує Ганна Скидоненко, найбільш активно вживати даний продукт варто взимку, адже він дає енергію і насичення. Омега-3 сприятливо впливає на нервові клітини, підвищуючи настрій. Ще корисні кислоти важливі для ефективної роботи мозку. Якщо стоїть вибір, з’їсти смажений лосось або карася, краще зупинитися на першому варіанті.

Третє місце займають овочі. Звернути увагу варто на шпинат, всі види салатів, броколі, морську капусту і гарбуз. Самопочуття поліпшується завдяки вмісту в них магнію.

На четверте місце лікар-нутриціолог поставила м’ясо, що є джерелом білка, амінокислот і вітамінів групи В. Особливу увагу варто приділяти м’ясу індички, кролика, баранини і яловичини. Устриці, креветки і мідії теж виступають в якості прекрасного засобу для того, щоб підвищити настрій. Ефект досягається завдяки цинку, бере участь у великій кількості ферментних реакцій організму, серед яких є і регуляція нервової системи.

Як підкреслює експерт, вона не виступає проти шоколаду через триптофану і магнію, що містяться в ньому, які володіють заспокійливими властивостями. Проте перевагу варто віддавати гіркому шоколаду і обмежуватися 4-5 шматочками. Лікар-нутриціолог також зазначила, що люди для підняття настрою їдять гострий перець. Нічого страшного в цьому немає, проте варто враховувати один факт: викид ендорфінів спостерігається через печіння язика. Але, коли даний ефект сходить нанівець, разом з ним відступає і радість.

Потрібно враховувати, що деякі продукти, на відміну від вищевказаних, можуть псувати настрій. У цей список входять піца, чіпси, газована вода, фастфуд і тому подібні. Експерт назвала таку їжу “порожньою” – вона швидко дає відчуття ситості, проте вже через приблизно півгодини у людини виникає бажання поїсти, оскільки вона не отримала потрібну кількість енергії.