Ковбаси та інші копченості небезпечні для кишківника, оскільки руйнують слизову оболонку органу. Про шкоду цих продуктів попередив німецький лікар Томас Фрілінг.

Відповідна публікація доктора з’явилася на сторінках німецької Focus. Медик зазначив, у людей, які харчуються неправильно, з часом виникають серйозні проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту.

Справа в тому, що шкідлива їжа сприяє розмноженню поганих і придушення хороших бактерій. Зберегти здоров’я кишківника допоможе середземноморська дієта, яка складається в основному з рослинної і багатої баластними речовинами їжі. При цьому слід уникати вживання ряду продуктів.

Томас Фрілінг рекомендував відмовитися від цукру, а також від надмірно солоної їжі, копчених і ковбасних виробів, які піддалися кулінарній обробці. Копченості входять в список продуктів з канцерогенними речовинами, особливо небезпечними для здоров’я людини. Крім цього, необхідно виключити з раціону так звані погані жири. До них відносяться: маргарин, майонез і свиняче сало.

Читайте також:  Хронічна втома може бути ознакою вродженої вади серця

Медик зазначив, на здоров’я кишківника благотворно впливають продукти з так званими баластними речовинами, які містяться в бобових, овочах, і листових салатах. Також корисні банани, риба, фруктове пюре, картопля в «мундирах» і сірий хліб. Ці продукти благотворно впливають на слизову оболонку кишківника і сприяють зростанню корисних бактерій.