Щоб суглоби не зношувалися з віком, необхідно регулярно виконувати вправи на розтяжку і в цілому бути фізично активними. Особливо це важливо для тих, хто багато сидить за комп’ютером, стверджує німецький лікар-ортопед Керолайн Верхмейстер.

Ортопед Керолайн Верхмейстер з Університетського медичного центру Гамбург-Еппендорф зазначає: після 40 років багато людей можуть стикатися з тим, що суглоби в їхніх стегнах або колінах починають відчуватися і працювати по-іншому, не так, як раніше. Це може бути ознакою зносу, говорить фахівець. За словами лікаря-ортопеда, хорошим показником рухливості і гнучкості суглобів може, наприклад, спроба з’єднати руки за лопатками.

Читайте також:  5 речей, які не слід робити при застуді

Керолайн Верхмейстер пояснює, що втрата колишньої рухливості суглоба може говорити про те, що людина застрягла у своєму повсякденному житті і її діапазон рухів дуже обмежений.

«Якщо суглоб не використовує всі властиві йому руху, він якийсь момент втрачає здатність їх виконувати, рухові функції атрофуються», – сказала вона.

Щоб суглоби не застоювалися, необхідна різноманітна активність, це кращий спосіб запобігти віковому зносу суглобів, підкреслює німецький експерт.

“Особливо ті, хто багато сидить за комп’ютером, потребують відповідних вправ на розтяжку і додаткові допоміжні рухи. Правило таке: чим різноманітніші ваші рухи, тим краще», – повідомила доктор Верхмейстер.

Читайте також:  Які продукти вбивають підшлункову

У літньому віці повністю уникнути втрати мобільності не вийде: в тілі підвищується жорсткість тканин, суглоби стають менш гнучкими. Але і в цьому випадку помірне фізичне навантаження може бути ефективним.

«Тіло дуже добре реагує на розтягування і фізичні вправи, і до старості і все ще може бути дуже гнучким. У літньому віці активність особливо важлива: вона забезпечує не тільки гнучкість, але і запобігає болючий остеоартрит», – заявила лікар-ортопед на порталі Focus Online.

Джерело: МедікФорум