Експерти назвали корисні для здоров’я властивості клітковини. Вони рекомендують вживати продукти, в яких міститься дана речовина, оскільки вона сприятливо впливає на весь організм.

Протягом багатьох років вчені вивчають вплив клітковини на людей. В ході численних досліджень вдалося з’ясувати, що вона здатна знизити ризики виникнення багатьох серйозних захворювань, в тому числі і смертельних. Йдеться про рак товстої кишки. Крім того, даний компонент їжі знижує рівень цукру в крові, знижує кров’яний тиск і нормалізує холестерин.

Він же допомагає налагодити травлення, позбавити від запорів і допомагає боротися з гемороєм. Бажаючі позбутися зайвої ваги також повинні дотримуватися дієти, вибираючи продукти, що містять клітковину у великих кількостях. Найбільш корисними в цьому списку є висівки і цільнозерновий хліб.

Фахівці рекомендують щодня вживати клітковину, але в різному віці її дозування повинне бути своє. До 50 років чоловіки повинні з’їдати її до 88 грам, а жінки 25 грам. Після ж дозування повинне незначно скоротитися. Відомо, у деяких людей зустрічається алергічна реакція. В такому випадку слід проконсультуватися з лікарем.