Старе недоумство є серйозною проблемою, що погіршує якість життя літніх громадян. Лікар-епідеміолог Джагдіш Хубчандані назвав способи відстрочити цей стан.

Фахівець звернув увагу, що найчастіше з деменцією стикаються особи віком від 65 років, оскільки вони перебувають у групі ризику. Однак розвиватися недоумство може і щодо молодому віці. Вилікувати стан за допомогою ліків неможливо, але є вітаміни, які дозволяють відстрочити початок недуги та уповільнити її прогресування.

Наприклад, за рахунок вітаміну D можна підтримати функціонування судин у головному мозку, а також знизити ризик утворення бляшок холестерину. Принагідно зменшується ймовірність зіткнутися з інсультом, що нерідко виступає однією з причин деменції.

Хубчандані звернув увагу на те, що вітамін Е може похвалитися антиоксидантним ефектом, це гальмує окислювальний стрес, не дозволяючи запускати процес пошкодження клітин, включаючи мозкові. Подібний ефект є і у вітаміну C. Фолієва кислота забезпечує захист клітин мозку, дозволяючи запобігти зниженню у людини когнітивних функцій. Це також гарна профілактика тромбозу. Достатньо вітамінів та мікроелементів має утримуватися в раціоні.