Багато лікарів і експерти зі здорового харчування вважають сніданок одним з найважливіших прийомів їжі за день. Найчастіше в якості здорових страв рекомендується вживати каші. Класичний варіант – гречка або вівсянка. Однак є й інші корисні альтернативи, на які слід звернути увагу. Наприклад, камут.

Це найдавніше зерно зараз розглядається вченими як здорова заміна сучасної пшениці. У порівнянні з нею, камут багатший жирами, білками, вітамінами і мінералами. Вчені виділяють кілька переваг від вживання такої крупи.

Для кишечника

Одна порція камута забезпечує 28% денної норми клітковини. Згідно з дослідженням, опублікованим в PubMed, харчові волокна покращують мікробіом кишечника, захищаючи організм від розвитку хронічних запальних захворювань. До них в тому числі відносяться колоректальний рак, аутоімунні хвороби, ожиріння і пов’язані з цим патології.

Читайте також:  Простий спосіб знизити ризик раку і деменції назвав учений

Від холестерину і цукру

Як відмінне джерело білка, камут може допомогти знизити рівень холестерину в крові. Зокрема, було встановлено, що після 8 тижнів вживання крупи знижується рівень загального холестерину, ліпопротеїнів низької щільності і глюкози в організмі.

Для імунітету

Камут – хороше джерело цинку, який зміцнює імунну систему і допомагає підтримувати здоров’я щитовидної залози. Згідно з дослідженням, опублікованим Cambridge University Press, цинк є кофактором більш ніж 300 ферментативних реакцій, багато з яких впливають на імунітет.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News