Загострення хвороб та поява багатьох негативних симптомів у людей похилого віку у холоди пов’язані зі зниженням імунітету, зазначила лікар-геріатр Наталія Шарашкіна.

Лікарка Шарашкінапопередила в інтерв’ю про можливі проблеми зі здоров’ям у людей похилого віку в холоди.

«Старі люди починають скаржитися на всілякі симптоми загострення хронічних захворювань. Основна причина таких сезонних загострень – зниження імунітету», – пояснила медик.

За словами фахівця, серед найпоширеніших хвороб, що загострюються в холодний сезон, зустрічаються цистити, при яких запалюється сечовий міхур. У разі стає важко терпіти позиви в туалет, внизу живота виникає біль, і навіть людина страждає від хворобливого спорожнення сечового міхура.

Шарашкіна підкреслила, що для здоров’я сечового міхура його корисно спорожнювати його раз на дві чи три години, не терпіти довго за бажання помочитися, а також пити достатньо води, пити журавлинний морс. З появою симптомом циститу потрібно обов’язково звертатися до лікаря.

Геріатр додала, що у похилому віці може порушуватися терморегуляція організму. Це означає, що для людей похилого віку взимку підвищується ризик переохолодження. Шарашкіна пояснила, що відмовлятися від прогулянок на свіжому повітрі не варто, але вони не мають бути тривалими. Також важливо, щоб одяг був виконаний з натуральних матеріалів.

Лікарка повідомила, що зниження імунітету відбувається після 65 років. Людям цього віку потрібно особливо уважно стежити за своїм здоров’ям узимку.

«Після 65 років в імунній системі людини починаються зміни, вона слабшає. Через супутні хронічні захворювання організм не може впоратися з інфекцією, тому виникають ускладнення. У холодну пору року необхідно з особливою увагою підходити до свого здоров’я, підтримувати фізичну активність, правильно харчуватися», – розповіла Наталія Шарашкіна.

Медик порекомендувала вживати достатньо білка, пити потрібну кількість води. Для профілактики грипу та ГРВІ важливо вакцинуватися, наголосила лікар.