Жарознижувальні препарати при неправильному прийомі можуть негативно впливати на системи кровотворення та травлення, попереджають лікарі.

Медики назвали небезпечні наслідки неправильного прийому жарознижувальних засобів. Один із фахівців, кардіолог Денис Прокоф’єв констатував: неправильне застосування цих препаратів підвищує ризик ураження ШКТ, чия слизова оболонка дуже чутлива до їх компонентів. Також наслідки неправильного прийому жарознижувальних може стати розвиток бронхіальної астми.

«Ще одна небезпека полягає в тому, що ці препарати можуть впливати на систему кровотворення та викликати тяжкі поразки при помилках у використанні», – сказав кардіолог Прокоф’єв.

Інший співрозмовник видання, лікар Марія Снігоцька, також наголосила на необхідності точно дотримуватися інструкцій при прийомі цих ліків. Зокрема, підкреслила вона важливо дотримуватись точного дозування жарознижуючих – як при їх прийомі дорослими людьми, так і дітьми.

“Якщо дитині помилково дали занадто велику порцію препарату, слід негайно викликати блювоту і дати сорбенти”, – дала порада медик.

Додатково Снігоцька вказала на те, що приймати жарознижувальні ліки не слід більше трьох діб поспіль. Їх тривалий прийом пов’язаний із накопиченням токсичного ефекту. Для його профілактики краще чергувати різні засоби, поділилася лікарка.