Лікар Катерина Волкова розповіла, чому так важливо їсти овочі щодня.

Про користь овочів та їх обов’язкову присутність у нашому меню твердять усі дієтологи, гастроентерологи та інші експерти. Але чи прислухаємось ми до цих порад?

«Чи реально з’їдаєте ви 500 грам овочів на день? Багато питань вирішуються саме їхньою присутністю в раціоні. Зокрема, овочі допомагають схуднути. Клітковина — той чарівний інгредієнт, який дає насичення та мінімум калорій», — пояснює експерт.

Крім того, овочі необхідні для підтримання нормальної мікрофлори кишківника. Якщо ви регулярно приймаєте корисні бактерії, але при цьому не їсте достатньо овочів, це безглуздо. Розростатися в кишечнику, навпаки, патогенна мікробіота. Особливо грибки.

Не слід забувати і про те, що овочі – це джерела природних натуральних вітамінів. Звичайно, можна замінити їх синтетичними біодобавками, але їхня засвоюваність на порядок нижча. Та й користі менше, ніж від вітамінів, створених самою природою. Чим різноманітніший ваш раціон — тим більш насиченим він з погляду вітамінів і мінералів.

І насамкінець — овочі приводять у норму наш шлунково-кишковий тракт. Якщо у вас хронічні запори, обов’язково додавайте в меню овочі та клітковину.