Гіпертонія є досить поширеним захворюванням і при цьому досить небезпечним. Високий тиск може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям, особливо велике навантаження відчуває серце. Коли орган довгий час працює в посиленому режимі, збільшується ризик серцевого нападу та інсульту.

Артеріальний тиск визначається як кількістю крові, що перекачується серцем, так і величиною опору кровотоку в артеріях. Чим більше крові перекачує Серцевий м’яз і чим вже артерії, тим вище тиск. Найчастіше на ризик гіпертонії вказують два видимі симптоми на обличчі.

Почервоніння обличчя

Воно виникає, коли кровоносні судини обличчя розширюються. Це може статися раптово або у відповідь на певні подразники, такі як перебування на сонці, холодна погода, гостра їжа, вітер, гарячі напої та засоби по догляду за шкірою.

Читайте також:  Відпустка без шкоди для здоров'я: як подорожувати, якщо у вас варикоз

За даними Американської кардіологічної асоціації, почервоніння іноді виникає при емоційному стресі, вживанні алкоголю і фізичних вправах. Все це може тимчасово підвищити кров’яний тиск, пише The Express.

Плями крові в очах

Найчастіше цей симптом зустрічається у людей з високим кров’яним тиском або діабетом. З гіпертонією можуть бути пов’язані і “мушки” перед очима. “Офтальмолог може виявити пошкодження зорового нерва, викликане нелікованою гіпертонією”, – відзначають в асоціації.

До інших проявів в організмі високого артеріального тиску відносяться також: грудний біль, задишка, головні болі, кровотеча з носа, запаморочення. Щоб зменшити ризик розвитку хвороби потрібно змінити спосіб життя. У тому числі, їсти менше солі і більше займатися спортом.

Читайте також:  Лікар назвала продукти, які найкраще знижують рівень холестерину