Найнебезпечнішою інфекцією літа багато впевнено назвуть коронавірус, але його епідемія відволікає увагу від інших захворювань, вважає лікар-терапевт Тетяна Романенко. Фахівчиня розповіла, що, крім короновірусу, влітку потрібно побоюватися як мінімум ангіни.

Лікарка попереджає, що в епоху пандемії люди роблять помилку, налаштовуючись тільки на захист від однієї інфекції і забуваючи про існування інших небезпечних недуг. Романенко розповіла про іншу небезпечну інфекцію влітку крім коронавірусу.

Вона помітила: через вплив кондиціонерів і холодних продуктів, або напоїв в жарку погоду різко підвищується ризик простудних захворювань.

“Влітку особливо варто побоюватися ангіни”, – заявила медик.

Спеціаліст пояснила, що інфекція може бути викликана вірусом або бактерією стрептококом, вона провокує сильний біль в горлі, суглобові і головні болі, високу температуру. Романенко підкреслила: при появі названих симптомів необхідно звертатися до лікаря, оскільки самолікування інфекції несе певний ризик, пов’язаний з важкими ускладненнями – запаленням серця, хворобами суглобів, нирок.

Лікар розповіла, що в домашніх умовах важко визначити, викликана ангіна вірусом або носить бактеріальний характер. Прийом антибіотиків при вірусній ангіні буде марний, а для лікування бактеріальної інфекції може призначати тільки професійний медик.

Тому при виявленні у себе таких симптомів треба негайно звертатися до фахівця, резюмувала терапевтка.