Сеча є продуктом обміну речовин, і деякі висновки про здоров’я можна зробити, оцінивши її стан. Про це розповів доктор медицини, лікар-уролог Крістоф Пайс (Німеччина).

Німецький уролог пояснив, що може «говорити» про здоров’я сеча. За словами фахівця, люди виділяють в середньому півтора літра урини в день. Вона утворюється в нирках, на 95% складається з води. Частина, що залишилася – це відходи, що включають сечовину, глюкозу, амінокислоти, інші кислоти, електроліти.

Колір. Крістоф Пайс рекомендує не звертати занадто багато уваги на колір сечі. Її прозорість, або насичений колір залежать від різних факторів, ці параметри схильні до природних коливань протягом дня. Вранці наша сеча зазвичай темніша і густіша, оскільки в ній за ніч концентруються різні інгредієнти. Також її темне забарвлення може говорити про недостатнє зволоження організму, можливе зневоднення.

Читайте також:  Названа крупа, від якої розвивається діабет

Каламутність. У деяких випадках вона пояснюється патологічними причинами.

“Якщо ваш нирковий фільтр занадто грубий, може статися так, що він почне пропускати білкові частинки, які повинні залишатися в організмі. Тоді сеча стає каламутною, піниться. Якщо сеча каламутна, з пластівцями, це означає запалення, з ним потрібно обов’язково відвідати лікаря”, – пояснив фахівець.

Червоність. Сліди крові в сечі говорять про ймовірні проблеми зі здоров’ям – цей сигнал повинен насторожувати особливо, якщо не спостерігається ніяких болів. Відчуття печіння в туалеті вказує на відносно нешкідливу інфекцію сечовивідних шляхів, яка добре піддається лікуванню ліками. Уролог рекомендує обов’язково досліджувати причини появи домішки крові, щоб виключити серйозні і небезпечні обставини.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News