Для нормального функціонування організму потрібні різні мінеральні речовини. В основному вони надходять з їжею. Їх дефіцит може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Магній відноситься до числа так званих макроелементів. Дорослому чоловікові потрібно в день близько 400 мг це речовини, дорослій жінці – близько 320 мг.це досить багато в порівнянні з такими мікроелементами як йод або селен.

Близько 60% магнію в організмі міститься в кістках. Його нестача може призвести до остеопорозу і пародонтозу, пояснює американський лікар Девід Назарян. Решта запас магнію знаходиться в клітинах м’яких тканин, де він виконує відразу кілька важливих функцій. Дефіцит магнію може збільшити ризик багатьох захворювань, включаючи діабет 2 типу, гіпертонію, ішемічну хворобу серця та інсульт, повідомляє Insider.

Ранні симптоми нестачі магнію, пояснив Назарян, включають посмикування м’язів, тремор, судоми, нудоту і блювоту, втрату апетиту, стомлюваність і слабкість. Доктор пояснює, що серйозний дефіцит магнію – рідкість, але в медичній практиці зустрічається. До нього, за даними американського Національного інституту здоров’я, найбільше схильні люди похилого віку, хворі з шлунково-кишковими захворюваннями, діабетом другого типу і хронічним алкоголізмом.

Лікар-дієтолог Еллі Грегг розповіла, що при здоровому харчуванні організм зазвичай отримує досить багато магнію. Особливо багаті їм продукти, що входять до складу середземноморської дієти. 30 г сухого мигдалю або півсклянки вареного шпинату забезпечують 20% рекомендованої добової норми для дорослої людини, а дві скибочки цільнозернового хліба – 12%, пояснила лікарка.