Спеціаліст з первинної медичної допомоги дорослому населенню Андрій Тяжельников розповів, коли використання антибіотиків йде на шкоду здоров’ю. Такою ситуацією, за словами лікаря, є лікування антибіотиками вірусу, зокрема ГРВІ.

Тяжельников підкреслив, що антибіотики застосовуються при захворюваннях, викликаних мікробами. Ці ліки позбавляють прониклі в організм мікроби можливості поділу і пересування. На віруси, які не мають клітинних стінок і розмножуватися тільки в чужих клітинах, антибіотики вплинути не можуть.

«Лікування антибіотиками вірусу, зокрема ГРВІ, безглуздо, а в деяких випадках може навіть бути небезпечним для здоров’я. Антибіотики володіють серйозними побічними ефектами, серед яких пригнічення функції печінки і нирок, алергічні реакції, зниження імунітету», – застеріг Андрій Тяжельников.

Він підкреслив, що займатися самолікуванням, використовуючи дані ліки, категорично не можна – препарати повинні призначатися виключно лікарем. Тяжельников нагадав, що неадекватний приклад антибіотиків може провокувати дисбаланс мікрофлори шлунка та слизових оболонок в організмі і сприяє появі стійких до дії даних препаратів інфекцій.

Джерело: МедікФорум