Сльозливість є одним із фізіологічних ознак старіння організму, підтверджують лікарі.

Чим старшим ми стаємо, тим більше факторів можуть викликати наші сльози. Йдеться навіть не про ті ситуації, які мають емоційний вплив (хоча багато людей з віком починають частіше плакати сентиментальними сльозами).

Сльозотеча частішає через вплив факторів навколишнього середовища – вітру, холоду, яскравого сонця. У деяких випадках люди з подивом помічають, що їхні сльози на вулиці не просто виступають на очах, а течуть, як при справжньому плачі.

У коментарі лікаря офтальмолога Ігоря Азнауряна прозвучало пояснення, чому в міру прожитих років посилюється сльозовиділення. За словами медика, схильність до сліз пов’язана з природним процесом ослаблення тканин тіла – зниження їхньої щільності, еластичності. Зокрема, каже медик, очну повіку в міру наближення старості починає менш щільно прилягати до окового яблука.

«У нас до кута ока підходить такий «водопровід», з нього виробляється сльоза, зволожує око і каналами йде в носоглотку, ми цього зовсім не відчуваємо. З віком еластичність втрачається, і повіка починає відсуватися вниз, вона не прилягає щільно до яблука. В результаті вирва, яка збирає сльозу, віддаляється, і частина слізної рідини випливає з ока», – повідомив медик.

Ліки для вирішення такої проблеми не існує. Можна носити окуляри, що захищають очі від подразливої ​​дії яскравого світла або вітру, але певний дискомфорт все одно зберігатиметься. Більш серйозний захід від підвищеного сльозовиділення – це блефаропластика (пластична операція на повіках з ефектом підтяжки).

Але Азнаурян наголосив, що процедура має бути виконана з високим професіоналізмом. Найчастіше блефаропластику проводять для естетичного, омолоджувального ефекту. Але коли йдеться про усунення надмірної сльозотечі, необхідно, щоб хірург забезпечив можливість сльозам йти каналами в носоглотку.