Положення тіла, в якому людина проводить свій сон, впливає на різні аспекти його здоров’я. Про те, в яких позах краще спати, розповіла лікар-сомнолог Дар’я Лебедєва.

У своєму Instagram-акаунті лікарка нагадала, що поза, яку ми звично і несвідомо приймаємо уві сні, безпосередньо відбивається на здоров’ї.

“Кровопостачання органів, глибина дихання, напруга м’язів безпосередньо залежать від того, як людина спить. Неправильне положення тіла під час сну може призвести до затискачів, головних болів, спазмів, інших неприємностей”, – зауважила Лебедєва.

Лікарка прокоментувала вплив деяких позицій на організм і розповіла, в яких позах краще спати.

На животі. Коли спляча людина приймає таку позу, його хребет знаходиться без опори, а голова повернута в сторону – таке положення тіла є неприродним, збільшує навантаження на спину, шийний відділ.

Читайте також:  Дієтолог назвав корисний осінній овоч, який допоможе схуднути

Людям, вимушеним спати в такому положенні, фахівець рекомендує – для полегшення напруги в хребті – підкладати під живіт в області таза невелику подушку. Щоб захистити від пошкодження шию в такій позі, під голову слід класти низьку подушку, або прибирати її зовсім.

На спині. Така поза уві сні може здатися комфортною для хребта, однак при цьому затискає плечі, і є ризик прокинутися з погано рухається шиєю. Крім того, стискаються дихальні шляхи, підвищується ймовірність хропіння, западання мови. При нежиті це дуже шкідлива поза: вона сприяє накопиченню слизу в носових пазухах, їх запалення.

Читайте також:  Які хвороби хребта впливають на тривалість життя

Якщо доводиться спати саме так, лікарка сомнолог радить використовувати додаткову подушку під колінами. Під поперек можна підкласти невеликий валик.

На лівому боці. Спеціалістка розповіла, що це найбільш краща поза уві сні за умови відсутніх проблем з серцем.

“Дане положення не викликає болю в спині, шиї, може полегшити або побороти печію. У такій позі відкриті дихальні шляхи, по яких плавно і рівномірно надходить кисень, що запобігає хропіння. Це також найвдаліша поза для сну під час вагітності», – поділилася Лебедєва.

Щоб повністю “розвантажити” хребет, сомнолог запропонувала класти між колін додаткову подушку.

Поза ембріона. Медик назвала її найбезпечнішою і найбільш фізіологічною, недарма вона повторює положення людини, що знаходиться в материнській утробі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News