Згідно з недавнім дослідженням, молочні продукти підвищують захист організму від розвитку раку кишечника. Також цьому сприяють інші прості недорогі продукти – фахівці вважають за потрібне додавати їх в раціон, щоб уберегти кишечник від хвороб.

Рак кишечника, також відомий як колоректальний рак, вражає травну систему організму, особливо такі органи, як товстий кишечник і пряма кишка. Наукові фахівці встановили, що споживання молочних продуктів може значно знизити ризик даного захворювання.

Отримані вченими дані опублікував журнал Gut. Дослідники вивчили відповідні опубліковані систематичні огляди та метааналізи клінічних випробувань, спостережень, що оцінюють вплив дієтичних і лікарських факторів на ризик раку кишечника. Таким чином вони виявили, що вживання молочних продуктів пов’язане зі зниженням ризику раку кишечника на 13-19 відсотків.

Крім цього, для захисту від раку кишечника експерти рекомендують додавати в раціон інші прості натуральні продукти.

Кисломолочний сир, йогурт. Вони багаті пробіотиками, які підтримують здоров’я корисних бактерій в кишечнику. Це забезпечує краще і більш ефективне травлення, що знижує ризик запалення, раку.

Шпинат. Встановлено: продукти, багаті магнієм, також можуть відігравати важливу роль у зниженні ризику раку кишечника. Шпинат, крім того, що він є багатим джерелом магнію, дає організму багатьох інших поживних речовин, включаючи клітковину, що грає важливу роль в поліпшенні кишкової флори і травлення.

Фрукти. Слід віддавати перевагу фруктам з більш низьким глікемічним індексом і насиченим харчовими волокнами. Вони позитивно впливають на процеси регулювання рівня цукру в крові, що важливо для захисту від запалення, пускового механізму багатьох ракових хвороб.

Мигдаль. Містить багато магнію, клітковини, корисних жирних кислот, він допомагає підтримувати ідеальне травлення і зберігати здоров’я кишечника.

Бобові. Квасоля, горох, нут, сочевиця містять речовини лігнани і сапоніни, здатні зупиняти розмноження ракових клітин, сповільнювати ріст пухлин, перешкоджати виробленню в них протеази, що руйнує сусідні здорові клітини.

Часник і цибуля. Склад часнику володіє компонентами (наприклад, калієвої сірої), здатними гальмувати ріст пухлин. Лук, завдяки вмісту сероорганічних сполук, кверцетину і антоціанів, вважається одним з активних борців з пухлинами кишечника.

Пряні рослинні продукти. Розмарин, чебрець (чебрець), базилік, селера відрізняються наявністю потужних антиоксидантів, дуже ефективних у справі профілактики деяких типів раку, включаючи рак кишечника.

Морква, буряк. Їх пігменти (бетаїн, бета-каротин) володіють антиканцерогенними властивостями, захищаючи структуру ДНК від пошкоджень і клітини – від злоякісного переродження.