Біологічно активні добавки (БАДи) та вітаміни не завжди корисні, попереджає лікар-токсиколог, доцент медичної школи Університету Джорджтауна Келлі Джонсон-Арбор. Деякі з них можуть легко завдати шкоди організму.

БАДи для бодібілдерів

Виробники деяких добавок стверджують, що їхні препарати допоможуть набрати м’язову масу, покращити ефект від тренувань та надати організму сили. У таких добавках може бути кофеїн або інші стимулятори, у тому числі заборонені стероїди, попереджає доктор Джонсон-Арбор. Деякі люди викликають небезпечні побічні ефекти.

“Вітамін B17”

Під назвами “Вітамін B17” або “Лаетріл” недобросовісні виробники пропонують речовину амігдалін. Його рекламують як ліки від раку. Амігдалін не є вітаміном, пояснила Eat This! Джонсон Арбор. Від раку “вітамін B17” насправді також не лікує. Це токсична речовина, небезпечна для здоров’я. Його вживання нерідко призводить до отруєння.

Препарати від похмілля

Деякі виробники рекламують БАДи, які допомагають боротися з похміллям або запобігти йому. Доктор Джонсон-Арбор попереджає, що ефективні ліки від похмілля медицині невідомі, а такі препарати іноді шкідливі для здоров’я.

Вітамін E

Організму необхідний вітамін Е, та його передозування викликає неприємні наслідки. Токсиколог пояснила, що при надлишку вітаміну E можуть наступати слабкість, головний біль, розмитий зір. Шкіра починає свербіти.

Вітамін C

Занадто велика кількість вітаміну С викликає нудоту, діарею та інші побічні ефекти. Максимально допустима добова доза становить 2000 мг, це набагато більше за необхідний організму рівень вітаміну C.