Біологічно активні добавки (БАДи) та вітаміни не завжди корисні, попереджає лікар-токсиколог, доцент медичної школи Університету Джорджтауна Келлі Джонсон-Арбор. Деякі з них можуть легко завдати шкоди організму.

БАДи для бодібілдерів

Виробники деяких добавок стверджують, що їхні препарати допоможуть набрати м’язову масу, покращити ефект від тренувань та надати організму сили. У таких добавках може бути кофеїн або інші стимулятори, у тому числі заборонені стероїди, попереджає доктор Джонсон-Арбор. Деякі люди викликають небезпечні побічні ефекти.

“Вітамін B17”

Під назвами “Вітамін B17” або “Лаетріл” недобросовісні виробники пропонують речовину амігдалін. Його рекламують як ліки від раку. Амігдалін не є вітаміном, пояснила Eat This! Джонсон Арбор. Від раку “вітамін B17” насправді також не лікує. Це токсична речовина, небезпечна для здоров’я. Його вживання нерідко призводить до отруєння.

Читайте також:  Продукти, багаті на дріжджі, пов'язані з п'ятикратним збільшенням нападів подагри

Препарати від похмілля

Деякі виробники рекламують БАДи, які допомагають боротися з похміллям або запобігти йому. Доктор Джонсон-Арбор попереджає, що ефективні ліки від похмілля медицині невідомі, а такі препарати іноді шкідливі для здоров’я.

Вітамін E

Організму необхідний вітамін Е, та його передозування викликає неприємні наслідки. Токсиколог пояснила, що при надлишку вітаміну E можуть наступати слабкість, головний біль, розмитий зір. Шкіра починає свербіти.

Вітамін C

Занадто велика кількість вітаміну С викликає нудоту, діарею та інші побічні ефекти. Максимально допустима добова доза становить 2000 мг, це набагато більше за необхідний організму рівень вітаміну C.