Правильний раціон, який включає продукти, багаті корисними речовинами, дуже важливий для правильної роботи мозку, особливо в літньому віці. Це твердження підтверджується дослідженням групи фахівців з Единбурга.

У дослідженні шотландських вчених брало участь понад 500 осіб у віці близько 79 років без будь-яких ознак старечого недоумства. Результати, отримані в ході експерименту, показують, що літні люди, які дотримуються середземноморської дієти, показували набагато кращі результати на тестах, ніж ті, хто харчувався інакше.

Їх раціон сприяв поліпшенню вербальних і зорово-просторових здібностей. Принцип харчування включає в себе велику кількість зелені, фруктів, овочів, оливкова олія і бобові. Для отримання кращого результату варто обмежити споживання солодощів, смажених продуктів і обробленої їжі.

Читайте також:  Якість зору: як краплі очей без контролю лікаря погіршують здоров'я

Дослідники підсумували, що така дієта робить позитивний вплив на мозок через високий вміст магнію і фолатів, якими багата листова зелень.

Вчені впевнені, що дотримуватися принципів середземноморської дієти ніколи не пізно. Навіть почавши правильно харчуватися в літньому віці, можна в повній мірі забезпечити мозок корисними речовинами.

Джерело: medicalexpress