Фахівці з’ясували, що близько 1,5 мільярдів людей в майбутньому зіткнуться зі страшними хворобами через нестачу фізичної активності.

Дослідники Всесвітньої організації охорони здоров’я провели дослідження в більш ніж 150 країнах світу за участю кількох мільйонів людей, яка стосується фізичної активності. Висновки медиків виявилися більш ніж гнітючими – за їх прогнозом близько 10% населення планети ризикує зіткнутися зі страшними захворюваннями через нестачу фізичної активності.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, дорослим людям до 64 років рекомендується приділяти фізичним навантаженням від півтора до трьох годин на тиждень, в залежності від інтенсивності. Тобто, якщо мова йде про заняття в тренажерному залі, то необхідно не менше півтора годин на тиждень, а занять бігом або плаванням потрібно присвячувати хоча б дві години. Якщо замість занять ви гуляєте пішки, то необхідно гуляти не менше трьох годин на тиждень.

Читайте також:  Нестача сну підвищує ризик гіпертонії – ось скільки потрібно спати

Під час дослідження з’ясувалося, що жителі Європи, США, країн Латинської Америки та частини Азії в останні 20 років все менше часу приділяють фізичним навантаженням – багато людей цілими днями перебувають на роботі, а після займаються домашніми справами, взагалі не виділяючи часу на фізкультуру. Медики вважають, що популярність сидячого способу життя та розвиток транспортних мереж може призвести до катастрофічних наслідків для людства – мільярди людей можуть зіткнутися з хворобами, які провокує нестача фізичної активності. Це, наприклад, цукровий діабет другого типу, деякі види раку, хвороби серцево-судинної системи і деменція.

Фахівці ВООЗ ще раз звернули увагу громадськості на рекомендації, що стосуються фізичної активності і закликали всіх людей виділяти активному відпочинку хоча б пару годин в тиждень, щоб захистити свій організм від катастрофічних наслідків повної відмови від спорту.

Читайте також:  Лікарка розповіла як відрізнити гострий і хронічний синусит за симптомами