На утворення зморшок і втрати пружності шкіри впливають безліч факторів, у тому числі і звички, які ми вважаємо нешкідливими.

Перш за все, до передчасної появи зморшок, втрати еластичності, погіршення кольору обличчя і інших проблем призводять шкідливі звички. Тим, хто хоче зберегти красу на довгі роки потрібно відмовитися від куріння і алкоголю – це золоте правило. Ніякі засоби по догляду не здатні на чудеса, якщо ваша шкіра постійно піддається впливу токсинів.

Не менш згубно впливає на шкіру надмірне захоплення засмагою. Так, під дією сонячних променів шкіра стає більш гладкою і набуває красивий відтінок, зникають дрібні недоліки, але насправді шкіра піддається великим стресів, особливо, якщо ви не занадто слідкуйте за захистом від ультрафіолетового випромінювання. Захоплення сонячними ваннами може призвести до утворення зморшок, а також небезпечно для організму в цілому.

Читайте також:  Виключіть ці м'ясні продукти з раціону назавжди

На глибину зморшок чималий вплив роблять м’язи обличчя. Мімічні м’язи необхідно тримати не тільки в тонусі, але і під контролем – якщо ви постійно хмуритеся, то не варто дивуватися появі зморшок в міжбрівній зоні.

Дуже важливо стежити за своїм харчуванням і кількістю вживаної рідини. І дієти і переїдання однаково погано позначаються на шкірі, для неї найкраще – збалансований раціон. Нерідко зморшки посилюються з-за нестачі рідини, варто пам’ятати, що деякі продукти і напої виводять з організму вологу і це позначається на стані шкіри.