Миттєвого засобу для позбавлення від синців не існує, але зате йому можна запобігти. Або хоча б прискорити загоєння в 2-3 рази. Вибирайте спосіб по душі:

1. Холод

Якщо ви тільки що вдарилися, використовуйте щось холодне: лід, пляшку води, упаковку пельменів або навіть монету. Прикладіть компрес на 15 хвилин. Якщо він крижаний, спочатку оберніть предмет рушником. І робіть перерви кожні 2-3 хвилини.

Використовувати цей спосіб можна тільки протягом 4 годин після удару. Якщо є ранка, її потрібно спочатку обробити і перев’язати.

2. Тепло

Грілка

Якщо синяк вже з’явився, йдіть по зворотному шляху. Використовуйте теплий компрес: ним можуть стати пісок в мішечку, грілка або навіть варене яйце. Принцип такий же: прикладайте на 15 хвилин 3-4 рази в день.

Читайте також:  Дієтологи розповіли, як запрограмувати свою психіку на схуднення за 8 кроків
3. Свинцева примочка

Звучить страшно, але це старий перевірений спосіб. Запитайте в аптеці розчин ацетату свинцю або свинцеву воду – вона допоможе для розсмоктування свіжих синців. Тільки будьте обережні: цей засіб може викликати алергію.

Раніше примочку замінювали мокрим листом газети. Але сучасні друкарські фарби вже не додають стільки свинцю, тому рецепт більше не працює.

4. Бадяга

Синяк

Ще один відомий аптечний засіб. Бадяга – це прісноводна губка, яку висушують і продають у вигляді порошку або гелю.

Її наносять тонким шаром на свіжий синець і залишають на кілька хвилин (точний час написано на упаковці). Якщо ви купили бадягу у вигляді порошку, для початку розбавте її водою в пропорції 2:1. Тільки пам’ятайте, що це досить грубий засіб – його не можна використовувати часто.

Читайте також:  Лікар назвала 5 медичних оглядів, які вам необхідно пройти до 40 років
5. Спеціальні мазі/креми/бальзами

Порошок бодяги і свинцева вода обійдуться вам рублів в 10, а ось фірмові лікарські засоби коштують дорожче як мінімум в 5 разів. Але зате їх зручно застосовувати і можна заодно зволожити шкіру. Тільки перед застосуванням не забудьте прочитати список протипоказань.

6. Йод

Йод

Самі вирішуйте, що виглядає гірше: синяк або синяк з йодною сіткою. А ми просто розповімо, що йод знімає набряк і прискорює кровообіг. В результаті будь-які удари заживають швидше.

7. Перцевий пластир

Його можна використовувати тільки через добу після травми. Не дуже приємний спосіб, але ефективний: синяк стане менш помітним в лічені хвилини.

Читайте також:  Лікар розповіла про користь найулюбленішого та найдоступнішого фрукта