Канадські фахівці з Університету Торонто встановили: лисі чоловіки входять в групу ризику по виникненню раку простати.

Робота канадських фахівців підтвердила популярну теорію про те, що чоловіки «втрачають свою шевелюру через занадто високий рівень тестотерона. Дійсно, облисілі мачо відрізняються збільшеним вмістом цього гормону в аналізах крові. Але також виявилося, що саме високий рівень тестостерону, який пригнічує функції росту волосся, корелює з процесом активного розвитку ракових клітин і скупчення їх у пухлини.

Автори дослідження оцінили дані біопсії 214 чоловіків віком від 59 до 70 років. Виявилося, що у лисих чоловіків, що проходили через цю процедуру, онкологічне захворювання діагностувалося частіше, ніж у тих, хто не був схильний алопеції.

Представники науки не вперше вказують на наявність зв’язку між облисінням і раком. Масштабне дослідження американських медиків, що проводилося в 2010 році, показало, що лисі чоловіки частіше «волосатиків» хворіють доброякісною гіперплазією передміхурової залози.

Причини того, чому це відбувається, поки точно не встановлені. Автори нової роботи відзначили, що в цьому напрямку ще потрібно провести серйозне розслідування. Фахівці рекомендують лисіючим людям чоловікам вкрай уважно ставитися до свого здоров’я і уважно відслідковувати будь-які зміни в «чоловічій лінії».