Існують різні практики, що йдуть на користь серцевому здоров’ю, але кілька способів виділяються лікарями як дійсно працюють і ефективні.

Чотири кращих способи зберегти серце здоровим на довгі роки були названі фахівцями Клівлендської клініки (США).

Здоровий раціон. Кращим для здоров’я серцево-судинної системи лікарі вважають раціон за подобою середземноморської дієти, яка передбачає обмежене споживання рафінованих вуглеводи і насичених тваринних жирів. Вживається багато фруктів, овочів, морепродуктів, а також цільнозернові продукти, ненасичені жири.

Фізична активність. На думку лікарів, фізична активність середньої інтенсивності повинна займати мінімум 2,5 години на тиждень. Саме рух, спорт, регулярні фізнавантаження тонізують і зміцнюють м’язи, не дозволяючи накопичуватися жиру, надлишки якого сприяють додатковому навантаженню на серце.

Читайте також:  Нутриціолог перерахувала продукти, які допоможуть позбутися паразитів усередині організму

Відмова від сигарет. Компоненти тютюнового диму пошкоджують різні шари судинної тканини, сприяють розвитку атеросклерозу, інфаркту. Один з кращих способів зберегти серце здоровим – ніколи не курити, але також добре не курити роками.

Профілактичні огляди. Стан серця тісно пов’язане зі спадковістю, і щоб вчасно засікти проблему – якщо ТА виникає – слід регулярно відвідувати медогляди. Людям 40 років і старше слід знати показники свого артеріального тиску, рівня холестерину, оскільки ці параметри надають значущий вплив на функціонування міокарда і його схильність до захворювань.