Всі ми знаємо, що книги збагачують наш словниковий запас і знайомлять зі світом людських думок і почуттів. Але у них є і деякі інші дивовижні плюси для здоров’я.

Зменшують стрес

Стресові ситуації оточують нас всюди. Будь то сім’я, робота, відносини або гроші, всі ми в якийсь момент відчуваємо стрес в житті. На жаль, стрес також може бути фактором ризику ряду небезпечних фізичних і психічних захворювань, включаючи хворобу Альцгеймера, діабету, депресії і хвороб серця. На щастя, один з чудових способів зняти стрес – це зануритися в хорошу книгу. Добре написаний роман зможе перенести вас в нове царство, що дозволяє розслабитися, відключитися і відволіктися від стресів повсякденного життя.

Допомагають співпереживати

Читаючий книги з більшою ймовірністю ототожнить себе з іншими людьми, і йому буде легше поставити себе на місце іншої людини. Це, в свою чергу, допомагає підвищити нашу здатність розуміти почуття і переконання інших людей і в той же час вдосконалювати наші соціальні та комунікативні навички. Книги розвивають найважливіше почуття емпатії.

Читайте також:  Онкологія: 3 продукти пов'язані з підвищеним ризиком розвитку раку

Захищають від деменції

Як і будь-яка інша м’яз в тілі, мозок потребує регулярних фізичних вправах. Вчені та дослідники підтвердили, що мозок складається з складних мереж, ланцюгів та сигналів. Коли вони розвиваються, то роблять наш мозок сильніше і витонченіше. Читання буквально перебудовує мозок! Ряд досліджень також показав, що такі тренування розуму можуть уповільнити прогресування когнітивних порушень, пов’язаних з такими захворюваннями, як деменція. Підтримка постійної активності мозку при читанні та інших розумових діях на зразок настолок або вирішення головоломок, в кінцевому рахунку допоможе зберегти розум в цілості.

Розширюють словниковий запас

Логічно, що чим більше слів ви почуєте, тим більше їх увійде в повсякденний словниковий запас. Дослідження показали, що студенти, які регулярно читають з раннього віку, поступово розширюють свій словниковий запас. Це може допомогти в багатьох сферах життя, в тому числі підвищити шанси на кращу успішність на тестах і іспитах. Розширення словникового запасу також вважається одним з кращих факторів успіху в кар’єрі. Ті, хто добре говорять, як правило, краще справляються з роботою і з більшою ймовірністю отримують бажану роботу або підвищення по службі.

Читайте також:  Попереджувальні ознаки розвитку катаракти

Сприяють кращій концентрації

Щоб зрозуміти те, що ви читаєте, вам потрібно зосередитися і сконцентруватися на друкованих словах. Регулярне читання не тільки допоможе розвинути концентрацію, але і поліпшить уважність, що важливо в багатьох інших сферах нашого життя.

Допомагають полегшити симптоми депресії

Читання корисно для нашого психічного здоров’я, а значить, воно допомагає полегшити симптоми депресії. Коли ми відчуваємо себе пригніченими, наші уми зазвичай зайняті негативними думками. Однак, витративши час на читання позитивної книги, ви можете зосередитися на чомусь іншому і не бути поглиненим негативом. Хоча читання не усуне першопричини депресії, воно цілком може допомогти тимчасово відволіктися від проблем.

Покращують пам’ять

Коли ми займаємося фізичними вправами, такими як біг або їзда на велосипеді, то впливаємо на серцево-судинну систему, роблячи її більш стійкою. Точно так же читання дає нашому мозку грунтовне тренування і в той же час покращує здатність запам’ятовувати. Коли ми читаємо книгу, то повинні пам’ятати сюжетну лінію, включаючи персонажів, їх історію та інші важливі аспекти. Виконання цього на регулярній основі допомагає зміцнити здатність мозку запам’ятовувати таку інформацію. Великою перевагою читання є те, що воно зміцнює і розвиває провідні шляхи або “синапси” в нашому мозку, допомагаючи поліпшити короткочасну пам’ять.

Читайте також:  Чому не можна поєднувати алкоголь та антибіотики

Допомагають розслабитися і добре виспатися вночі

Багато хто дивується, чому їм так довго не вдається заснути. Але різні екрани навколо випромінюють синє світло, яке порушує наші внутрішні годинники і ускладнює занурення в сон. Читаючи книгу перед сном, ви не тільки забуваєте про денний стрес, але і тренуєте свій мозок асоціювати цю діяльність зі сном. Це в кінцевому рахунку значно полегшить засинання. Так що відмовся від смартфона і купи собі замість цього книгу.