Один з важливих способів підтримати здоров’я мозку – правильне харчування. “Їжа подібна до фармацевтичної сполуки, яка впливає на мозок”, – пояснює Фернандо Гомес-Пінілья, доктор філософії, професор інтегративної біології та фізіології Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Американські фахівці останні роки рекомендують різні варіації середземноморської дієти для того, щоб поліпшити здоров’я нервової системи. При цьому від деяких продуктів вони рекомендують повністю або частково відмовитися, передає портал Eat This, Not That!

Продукти, обсмажені в частково гідрогенізованому маслі, такі як картопля фрі, курячі нагетси, риба в клярі, палички моцарели, вонтони і цибульні кільця, містять дуже багато трансжирних кислот. Ці речовини підвищують рівень “поганого” холестерину в крові.

Читайте також:  Дієтологиня назвала шкідливі для здоров'я поєднання продуктів

“Трансжири найбільш сильно пов’язані з погіршенням пам’яті у чоловіків в періоди їх високої продуктивності”, – розповіла Беатріс Голомб, доктор медичних наук, професор Медичної школи Сан-Дієго Каліфорнійського університету. Це підтверджується даними спостережень японських і американських лікарів, що пов’язують підвищений ризик деменції з високим рівнем споживання трансжирів.

Багато дієтологів вказують на користь для роботи мозку речовин, що містяться в темному шоколаді. Нові дослідження показують, що какао-дерева в Перу можуть накопичувати в своїх плодах велику кількість кадмію, який потім може потрапити в готовий продукт. “Існує межа того, скільки кадмію ви повинні отримувати”, – пояснив доктор медицини Тодд Куперман. Щоб отримати користь від шоколаду і уникнути можливих ризиків, він рекомендує з’їдати не більше однієї порції в день.

Читайте також:  Незручна правда про алкоголь: вчені пояснили, чому він шкідливий у будь-якій дозі

“Численні дослідження виявили кореляцію між дієтою з високим вмістом рафінованого цукру і порушенням функції мозку, і навіть погіршенням симптомів розладів настрою, таких як депресія», – зазначає доктор Єва Селхуб, клінічний співробітник Інституту Бенсона Генрі. Дуже багато рафінованого цукру міститься в солодких газованих напоях.

Напої з штучними замісниками цукру також вважаються американськими лікарями небезпечними для здоров’я мозку. Дослідники встановили, що щоденне вживання більше 24 унцій (680 г – редакція) таких напоїв підвищує ризик інсульту у жінок на 23%.

Значні порушення роботи мозку, нагадують американські лікарі, може викликати вживання алкоголю. Дослідження показали, що тривала алкогольна залежність може фізично зменшити обсяг головного мозку.

Читайте також:  Вчені з'ясували, як тиск впливає на старіння мозку

Дослідження за допомогою магнітно-резонансної томографії показали, що у хронічних алкоголіків навіть після п’яти днів без спиртного була знижена швидкість обробки інформації в частках мозку, що відповідають за увагу, навчання, вирішення проблем і імпульсивність.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News