Надмірно тривале почуття ситості разом з дискомфортом у животі може говорити про те, що печінка хвора і потребує перевірки.

Больові відчуття, дискомфорт справа у животі. На ранньому етапі нездорова печінка зазвичай «мовчить», і поява характерного дискомфорту в області живота є знаком того, що патологічний процес дуже серйозний.

«Якщо болючі відчуття з’являються у верхній правій частині живота, це може вказувати на те, що печінка вже дуже хвора. У такому разі потрібно обов’язково здаватися фахівцю», – наводиться рекомендація лікарів у журналі Eat This, Not That!

Жовтизна шкіри, очні білки. Розвитку жовтяниці сприяє порушення у виробництві жовчі, що збільшує в крові рівень жовчного пігменту.

Потемніння сечі. Дуже темна сеча – це також знак надлишку жовчі, виділення якої відповідальна печінка.

Шкірний свербіж. Хвора печінка сприяє появі шкірних проблем: пігментації, почервоніння, судинної сітки. Ще один характерний симптом – це свербіж.

«Якщо шкіра починає свербіти, з’являються почервоніння на долонях та павутинні кровоносні судини на шкірі, причиною цього може бути цироз. Принагідно людина може відчувати нудоту, слабкість, втрачати вагу», – поінформували медики.

Стійка ситість. Аномальне відчуття ситості, не пов’язане з їдою, може сигналізувати, що печінка людини збільшена.

Втома. Безпричинна втома й у різних типів хвороб печінки, підкреслюють лікарі.