Високий артеріальний тиск виникає тоді, коли кров сильніше норми тисне на стінки судин. Воно створює додаткове навантаження на кровоносні судини, серце та інші органи, такі як мозок, нирки і очі.

З часом це може збільшити ризик ряду серйозних і потенційно небезпечних для життя станів, таких як хвороби серця.

Існують природні способи впоратися з підвищеним тиском. Одним з них може бути популярний горіх. Як повідомляє Express, мова йде про арахіс.

Нове дослідження, проведене в Університеті Пердью в США, охопило понад 150 чоловіків і жінок, які включали Арахіс у свій щоденний раціон протягом 12 тижнів. Результати показали, що всі сорти арахісу значно знизили середній діастолічний артеріальний тиск у всіх учасників.

Читайте також:  Чим корисна для мозку середземноморська дієта

Для людей з високим артеріальним тиском зміни були найбільшими протягом перших двох тижнів дослідження і зберігалися протягом 12 тижнів.

На думку професора дієтології Річарда Меттса, це може бути пов’язано з високим вмістом в арахісі аргініну. Ця речовина допомагає виробленню оксиду азоту, що сприяє релаксації гладкої мускулатури в стінках судин і зниження артеріального тиску.

В арахісі міститься більше аргініну, ніж в будь-якому іншому горіху, відзначають лікарі. Також він багатий магнієм і калієм. Ці два мінерали теж необхідні для регулювання артеріального тиску.

Для досягнення найбільшого результату дієтологи радять відмовитися від солоного арахісу. Зловживання сіллю вважається однією з важливих причин підвищеного тиску.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News