МРТ у Києві: що саме відбувається під час дослідження, у чому різниця між МРТ та КТ, які переваги метода та коли необхідно обрати МРТ? 

Про це будемо розповідати нижче, тож якщо ви до сьогодні маєте питання стосовно МРТ – запрошуємо читати до кінця. Допоможуть нам у цьому лікарі медичного центру Доктор Спін, які роблять МРТ у Києві https://dr-spin.com/ru/sdelat-mrt-v-kieve/.

МРТ (магнітно-резонансна томографія) – це метод візуалізації органів та тканин, що базується на використанні потужного магнітного поля.

В дії це спрощено виглядає так: кожна тканина нашого організму має свій склад, містить у різних формах та кількостях атоми водню. Магнітно-резонансний томограф являє собою величезний електро-магніт. Під впливом його магнітного поля, ми можемо візуалізувати атоми водню у тканинах, вони стають видимі наче своєрідні “маячки”. Апарат зафіксує їх та шар за шаром відтворить зображення тканин на основі цих даних. Тож наприкінці ми отримаємо як окремі пошарові знімки, так і 3D-зображення органів.

У чому різниця між КТ (комп’ютерною томографією) та МРТ?

З МРТ ми трохи розібралися – це візуалізація енергії протонів водню у тканинах під впливом магнітного поля.

Що ж тоді таке КТ? Адже ніби принцип той самий – отримуємо багатошарове зображення тканин…

Під час КТ замість магніту, використовують рентгенівську трубку. Рентгенівські промені з неї проходять крізь тканини тіла з різною швидкістю та по різному затримуються у них. М’які тканини пропускають проміння швидко, у них воно майже не затримується, а тверді та щільні  (кістки)- повільно.

З цих відмінностей і отримуємо наступні переваги МРТ:

  • безпечність (можна проводити дослідження вагітним, починаючи з другого триместру, та дітям, неодноразово робити контрольні обстеження, адже іонізуюче випромінювання відсутнє);
  • висока інформативність через наявність контрасту зображення м’яких тканин (різна кількість водню у тканинах дозволяє візуалізувати в окремих кольорах зв’язки, суглобовий апарат, хрящову тканину, спинний мозок та ін.);
  • висока якість зображення та розріджувальна здатність (дозволяють виявити навіть незначні відхилення від норми, тобто діагностувати захворювання на початкових стадіях).

Усі ці переваги дозволили МРТ знайти широке застосування у медицині. 

МРТ використовують щоденно для діагностики захворювань головного та спинного мозку, паренхіматозних органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза), органів малого таза, ендокринної системи. 

До того ж МРТ є “золотим стандартом” діагностики опорно-рухового апарату. А висока роздільна здатність та контрастність зображення м’яких тканин у деяких випадках дозволяють побачити патологію судин головного мозку навіть без введення контрасту.

Зробити МРТ у Києві можна за направленням лікаря або за допомогою самозвернення: https://dr-spin.com/ru/sdelat-mrt-v-kieve/.

МРТ має вузький перелік протипоказань до проведення, частіше за все вони пов’язані із наявністю металевих конструкцій та електронного обладнання у пацієнта. Магнітне поле може сприяти нагріванню та переміщенню металевих елементів (травмуванню тканин) або виведенню механізмів зі строю. До того ж у зоні металевих конструкцій буде нечітке зображення.

Обов’язково попередьте лікаря якщо маєте штучний водій ритму, імпланти, перенесли заміну суглобів або маєте будь-які інші металеві компоненти. У разі неможливості проведення МРТ, лікар порадить вам альтернативний метод дослідження.

Джерела:

  1. Ринкк П.А. Магнитный резонанс в медицине. М.: ГеотарМед, 2003, 256 с.
  2. А.В.Аганов / Введение в магнитно-резонансную томографию (учебное пособие), Казань, 2014, 63 с.