Гіпертонія вважається одним з найпоширеніших і небезпечних захворювань в світі. Через те, що стан зазвичай ніяк себе не проявляє, багато хто навіть не знає, що піддаються смертельному ризику.

Артеріальний тиск реєструється за допомогою двох показників-систолічний і діастолічний. Згідно з NHS, систолічний тиск (верхній) – це сила, з якою серце качає кров по тілу. Діастолічний тиск (нижній) – опір кровотоку в кровоносних судинах.

Ідеальним артеріальним тиском вважається показник від 90/60 до 120/80 мм рт. Однак, якщо це значення знаходиться на рівні від 140/90 мм рт. ст., то мова вже йде про гіпертонії, пише Express.

Дослідники попереджають, що високий тиск зазвичай супроводжується “наявністю гострого ураження органу – мішені”. В результаті людина може відчути “хвилю тривожних симптомів”, таких як задишка.

Інші ознаки гіпертонії включають сильний біль у грудях, головний біль, нудоту, відчуття тривоги і судоми. У разі виникнення будь-яких подібних ознак лікарі закликають негайно звернутися за медичною допомогою.