Ви хочете схуднути, але не хочете втрачати зайві кілограми? Чи часто ви відчуваєте втому? Можливо, річ у метаболізмі.

Симптоми порушеного обміну речовин

1. Вам постійно холодно

Коли температура на вулиці падає, багато людей відчувають холод. Але деякі люди стають справжніми обмороженнями – хоч би як холодно було на вулиці, пише Woman Health.

Зокрема, руки та ноги часто бувають крижаними. Це попереджувальний сигнал організму. Організм працює на задньому плані. Виробництво тепла не входить до пріоритетних процесів, необхідних для виживання.

Найкраща протиотрута від цього – фізичні вправи. Навіть якщо вам може бути важко взяти себе в руки, здійсніть невелику прогулянку або вирушайте на пробіжку. Це стимулює кровообіг і змушує вас почуватись тепліше.

2. У вас суха шкіра

“Суха шкіра – це відносно нормальне явище в холодну пору року. Холодне повітря зовні та тепле повітря від опалення всередині видаляють вологу зі шкіри”.

Читайте також:  Це найгірше, що ви можете зробити, якщо у вас гіпертонія

Однак якщо шкіра стає особливо грубою та ламкою, це також може бути пов’язане з обміном речовин. Намагайтеся пити більше води – загальне правило – два літри на день. Це прискорює обмін речовин, а також зволожує шкіру.

3. У вас випадає волосся

“Коли організм працює на низькій потужності, шкіра голови і, отже, волосся також отримує менше харчування. Результатом може стати випадання і ламкість волосся”, – стверджує Строков.

Але випадання волосся може мати інші причини. Наприклад, деякі люди страждають від генетичного випадання волосся.

4. Ви завжди відчуваєте втому

Ви прокидаєтеся вранці і вже втомилися, боретеся весь ранок, поки не впадаєте в сильний денний спад найпізніше до 15:00? Це класична ознака порушеного обміну речовин.

Читайте також:  Лікар назвав «невидимий» симптом смертельного раку, який можна прийняти за застуду

“Стимулювати метаболізм можна короткими заняттями спортом, наприклад, 15 хвилинами йоги або прогулянкою на свіжому повітрі”, – каже нутріціолог.

Займаючись протягом дня, ви також втомитеся ввечері і зможете легше заснути та продовжити сон.

Чому ваш метаболізм є неефективним?

Поганий або недостатній сон, занадто сильний стрес, недолік відпочинку, а також односторонні та занадто малі фізичні навантаження можуть призвести до порушення обміну речовин.

Як відновити метаболізм?

Ви можете робити такі речі, щоб стимулювати метаболізм:
Вправи, вправи та ще раз вправи. Краща порада для прискорення метаболізму – це вправи. Неважливо, чи виконуєте ви інтенсивне HIIT-тренування вдома або розслаблюєтеся за допомогою легкої послідовності йоги, головне – це рух.

Управління стресом та відновлення. Для більшості людей стрес є невід’ємною частиною повсякденного життя, і його важко уникнути. Тим не менш, намагайтеся регулярно розслаблятися. Можливо, виділіть 15 хвилин на день, які будуть лише вашими.

Читайте також:  3 причини, чому чоловіки частіше стикаються із хворобами серця

“Почитайте книгу, прийміть ванну або зробіть ще щось, що додасть вам задоволення. Найголовніше, що це вас розслаблює”.

Продукти, багаті на поживні речовини. Забезпечте свій організм продуктами, багатими на поживні речовини та достатньою кількістю білків, тому що тільки тоді ваше тіло зможе працювати на повну потужність, а також підвищити метаболізм.

Гарний сон: спіть щонайменше шість-вісім годин щоночі. Крім того, слід слідкувати за якістю свого сну. Це може значно покращити сон та відновлення.

“Вуглеводи ввечері викликають втому і можуть позитивно вплинути на сон”.

Виходьте на свіже повітря: проводьте на свіжому повітрі щонайменше півгодини щодня при денному світлі. Навіть коли сонце не світить, організм засвоює вітамін D. Вітамін D та заняття спортом на свіжому повітрі позитивно впливають на обмін речовин.