Те, чим ми харчуємося впливає на наше здоров’я, пише Daily Express. Вчені пропонують звернути увагу на один продукт, який, як показали деякі дослідження, здатний вбивати ракові клітини. При цьому важливо відзначити, що замінювати їм традиційне лікування не можна, тільки доповнювати.

Існує безліч способів продовжити життя і зміцнити здоров’я, однак, на жаль, деяких захворювань уникнути не можна. Дійсно, вік і генетика важливі, коли справа доходить до факторів ризику деяких захворювань, наприклад, онкологічних. На щастя, існують способи скоротити ймовірність розвитку деяких типів раку.

Дійсно, за інформацією організації Cancer Research UK, експерти вважають, що один з 20 випадків раку в Британії можна було б запобігти правильним харчуванням. Це частково пояснюється тим, що збалансована дієта допомагає підтримувати здорову вагу. Крім того, деякі продукти відомі своїми антираковими властивостями. При цьому експерти попереджають, “якийсь один продукт навряд чи все змінить”, і радять перейти на здорову збалансовану дієту.

У такий раціон можна включити гриби рейши, які також можна вживати у вигляді напою.

Портал Healthline зазначає, що багато хто любить їх якраз за “потенційно антиракові властивості”.

Як розповідається на порталі, в одному дослідженні взяли участь понад чотири тисячі пацієнтів, які перемогли рак грудей, виявилося, що близько 59% з них вживали гриби рейши. “Крім того, деякі лабораторні дослідження показали, що вони можуть викликати смерть ракових клітин”, – йдеться на сайті.

Важливо відзначити, що результати цих досліджень не обов’язково говорять про ефективність цього продукту на людях і тварин.

Портал також повідомляє, що гриби рейши вивчали на предмет здатності запобігати або боротися з колоректальним раком.

“Деякі дослідження показали, що рік лікування грибами рейши знизив кількість і розмір пухлин в товстій кишці. Більш того, в детальній доповіді на основі ряду робіт вказується на те, що ці гриби можуть надавати позитивний ефект на пацієнтів з онкологічними захворюваннями, – йдеться на сайті.

Серед позитивних ефектів-збільшення активності білих клітин крові, які допомагають боротися з раком, а також поліпшення якості життя пацієнтів”.

Проте, дослідники підкреслюють, що вживання грибів рейши не може замінювати традиційне лікування, а тільки підкріплювати його.

Healthline також попереджає, що багато досліджень впливу цих грибів на рак “не були якісними”, тому потрібно продовжувати вивчення.
“Хоча гриби рейши вселяють певний оптимізм в тому, що стосується попередження або лікування раку, перед тим, як вони стануть частиною традиційної терапії, потрібно провести більше досліджень.

Однак може бути доцільним використовувати їх як доповнення в деяких випадках”, – йдеться на сайті.

“Те, що ми їмо і п’ємо, впливає на наше здоров’я, – відзначають експерти організації Cancer Research. – Деякі продукти безпосередньо пов’язані з раком, однак дієта в цілому має більше значення, ніж ці продукти окремо”.

Дійсно, важливо підтримувати здорову вагу, оскільки ожиріння є причиною 13 різних типів раку.

За оцінкою дослідження в галузі охорони здоров’я, проведеного в Англії в 2019 році, близько 28% дорослих англійців страждають ожирінням, ще у 36% є зайва вага.

“Невеликі зміни і розумне ставлення до порції допоможуть дотримуватися здорової дієти, в якій буде багато клітковини, фруктів і овочів, а кількість м’ясних продуктів, червоного м’яса і калорійної їжі буде обмежена”, – пояснюють експерти Cancer Research.

Вважається, що якщо в раціоні багато багатих клітковиною продуктів, особливо цільнозернових, то ризик розвитку у вас раку кишечника нижче, і ви довше відчуваєте себе ситим. “М’ясні продукти і червоне м’ясо збільшують ймовірність розвитку раку кишечника. Рідше їжте м’ясо і зверніть увагу на більш здорові джерела білка.

Спробуйте використовувати бобові, в тому числі сочевицю і квасолю, свіжу курятину або рибу замість червоного м’ясо в улюблених стравах, – кажуть в Cancer Research.

Ми точно знаємо, що м’ясні продукти провокують рак, проте в тому, що стосується червоного м’яса, наукові свідчення менш однозначні. Воно вважається ймовірною причиною раку.

Це означає, що є багато свідчень існування якогось зв’язку, але для впевненості потрібно більше якісних досліджень”.

Крім того, важливо стежити за ознаками та симптомами раку, оскільки рання діагностика покращить перспективи лікування.

За словами експертів Національної служби охорони Здоров’я Великобританії, якщо терапевт запідозрить у вас рак, він направить вас до фахівця.